Не розблокували ПН протягом 365 днів: буде штраф?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 16 по 22 січня 2024 року.
Не розблокували ПН протягом 365 днів: буде штраф?
У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН була зупинена і платником вживаються заходи по її розблокуванню (протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування), та/або платником податку оскаржується в адміністративному/судовому порядку рішення про відмову в їх реєстрації, то штрафні санкції до таких податкових накладних/розрахунків коригування не застосовуються.
У разі, якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН була зупинена і платником податку протягом 365 календарних днів не вживалися заходи по її розблокуванню або отримане рішення про відмову в їх реєстрації не оскаржено в адміністративному/судовому порядку, та, за результатами проведеної перевірки виявлені факти здійснення операції (підтверджено настання «першої події» і дати виникнення податкових зобов’язань) без реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН, то до такого платника податків застосовуються штрафні санкції, визначені п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ.
Джерело: Запитання-відповідь «Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування реєстрацію яких було зупинено, якщо рішення контролюючого органу про відмову в їх реєстрації не оскаржено в адміністративному порядку, або якщо рішення контролюючого органу про відмову в їх реєстрації в подальшому не оскаржено в судовому порядку?»
Розрахунки ФОП через PAYONEER та WISE: оподаткування
Якщо кошти, отримані від здійснення зовнішньоекономічної діяльності, зараховані на рахунок, відкритий у системах Payoneer і WISE, та в подальшому перераховуються на рахунки, відкриті у банківських установах в Україні для здійснення підприємницької діяльності, то такі кошти включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку та оподатковуються у порядку, визначеному главою 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розд. XIV ПКУ.
Разом з тим, якщо зазначені кошти залишаються на кінець звітного податкового періоду на рахунках, відкритих у системах Payoneer та WISE, тобто не зараховуються на рахунки, відкриті у банківських установах України для здійснення підприємницької діяльності, або зараховуються на рахунки в Україні, які відкриті для власних потреб, то такі кошти оподатковуються за правилами, встановленими для платників податків - фізичних осіб.
Джерело: Запитання-відповідь від 15.01.2024 «Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП (спрощена система оподаткування) кошти, отримані від нерезидентів за зовнішньоекономічними контрактами на рахунок, відкритий у системах PAYONEER та WISE?»
Результати подання повідомлень про КІК
З початку 2022 року до Державної податкової служби України надійшло 8366 повідомлень про набуття у власність, реєстрацію та продаж/ліквідацію іноземної контрольованої компанії або утворення без статусу юридичної особи (фонди, трасти), з яких 7956 - від фізичних осіб - резидентів України та 410 - від юридичних осіб - резидентів України.
Основними країнами, в яких фізичною особою (юридичною особою) - резидентом України набуто/відчужено частки в іноземній юридичній особі, майнових прав на частку в активах, доходу чи прибутку утворення без статусу юридичної особи, є Республіка Польща - 25 %, Велика Британія - 13 %, Сполучені Штати Америки - 11 %, Республіка Кіпр - 9 %, Естонська Республіка - 7 %, інші країни - 35 %.
Джерело: Роз'яснення ДПС від 19.01.2024 «Контрольовані іноземні компанії: результати подання повідомлень»