Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 29 жовтня по 4 листопада 2019 року.
Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів
У разі виплати дивідендів за період перебування на спрощеній системі оподаткування платник податку на прибуток сплачує авансовий внесок з податку на прибуток, розрахований з усієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. При цьому сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
Водночас платник податку має право зменшити податкове зобов'язання з податку на прибуток у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств на суму сплаченого протягом податкового (звітного) періоду авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів, а у разі, якщо сума авансового внеску перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток за такий період, то сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових періодів до повного його погашення.
Таку відповідь опублікувала Державна фіскальна служба України від 29.10.2019р. на сайті Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) на запитання "Як розраховуються авансові внески з податку на прибуток, якщо платник податку на прибуток виплачує дивіденди за період перебування на спрощеній системі оподаткування, та чи зменшується при цьому податкове зобов'язання у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) період?"
Зміни у П(С)БО та інструкції з Плану рахунків бухобліку
Наказом Міністерства фінансів від 16.09.2019р. №379 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" внесено такі зміни:
- з П(С)БО 11 "Зобов'язання" виключили пункт 8, за яким зобов'язання, на яке нараховують відсотки та яке підлягає погашенню протягом 12 місяців з дати балансу, потрібно розглядати як довгострокове зобов'язання. Як результат, усі довгострокові зобов'язання належить відображати в балансі за їхньою теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від умов і виду зобов'язання;
- у примітках до фінзвітності треба наводити інформацію про перелік і суми зобов'язань, унесені до статей балансу "Інші довгострокові зобов'язання", "Інші поточні зобов'язання";
- з П(С)БО 7 "Основні засоби" виключили норму, за якою первісну (переоцінену) вартість об'єкта основних засобів може бути збільшено на суму індексації, проведеної в порядку, установленому податковим законодавством, з відображенням у бухгалтерському обліку в порядку, передбаченому п. п. 19 - 21 П(С)БО 7 "Основні засоби".