Безоплатне відступлення права вимоги та податок на прибуток
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 11 по 17 березня 2025 року.
Безоплатне відступлення права вимоги та податок на прибуток
Якщо безоплатне відступлення ТОВ права вимоги здійснюється на користь юридичної особи (нового кредитора), яка є платником податку на прибуток на загальних умовах і пов'язаною з ТОВ особою, якою задекларовано від'ємне значення об'єкта оподаткування за податковий (звітний) рік, що передує року, в якому здійснено таке відступлення права вимоги, то у ТОВ виникає різниця відповідно до пп. 140.5.10 ПКУ.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація від 06.03.2025 №1186/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК «Щодо відступлення права грошової вимоги до контрагентів іншій юридичній особі на безоплатній основі (новому кредитору)»
ПДВ при частковій оплаті за кошт міжнародної технічної допомоги
Частина операції з постачання обладнання (у тому числі у межах реалізації проєкту МТД), які не фінансується за рахунок МТД, а оплачуються за рахунок інших джерел (власних коштів отримувача обладнання), не підлягає звільненню від оподаткування ПДВ відповідно до п. 197.11 Податкового кодексу України, Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги та оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою (20 відс.) (крім проєктів (програм), партнером з розвитку за якими є Європейське співтовариство).
Повний текст https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42772
Джерело: Запитання-відповіді ДПС від 13.03.2025р. «Чи будуть звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до п. 197.11 ст. 197 розд. V ПКУ операції з постачання обладнання, якщо частина оплати його вартості у розмірі 50 відс. відбувається за рахунок фінансування МТД (США), а частина у розмірі 50 відс. – за рахунок власних коштів отримувача?»
Розрахунок середньої заробітної плати для цілей бронювання працівників
Мінекономіки рекомендує здійснювати розрахунок середньої заробітної плати відповідно до даних Податкового розрахунку шляхом ділення суми рядків 1.1 "сума нарахованої заробітної плати", 1.3 "сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податків", 1.4 "сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України" на рядок 103 "Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)".
Джерело: Лист Мінекономіки від 07.03.2025 №2704-25/20968-01 «Щодо розрахунку середньої заробітної плати»