Довгострокова поворотна фіндопомога від засновника: наслідки у податковому обліку
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 17 по 23 березня 2020 року.
Довгострокова поворотна фіндопомога від засновника: наслідки у податковому обліку
ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з отримання поворотної фінансової допомоги, наданої засновником на строк більше ніж 12 місяців, дисконтування такої кредиторської заборгованості та амортизації дисконту протягом строку користування. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 19.03.2020р. в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ у разі переходу на МСФЗ
Безпосередньо операції з коригування необоротних активів, що не відповідають критеріям визнання за вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності, перелічені у зверненні платника, не є об'єктом оподаткування ПДВ та не призводять до наслідків з оподаткування ПДВ, оскільки при їх здійсненні не відбувається операцій з постачання необоротних активів. У той же час операції з постачання таких необоротних активів є об'єктом оподаткування ПДВ та податкові зобов'язання за такими операціями нараховуються на дату тієї події, визначеної пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ, що відбулася раніше ("перша подія"), виходячи із бази оподаткування ПДВ, встановленої пунктом 188.1 статті 188 розділу V ПКУ.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 17.03.2020р. №1123/6/99-00-07-03-02-06/ІПК