Довідка про резидентство США
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 26 березня по 1 квітня 2019 року
Довідка про резидентство США
Компетентними органами України та США (ст. 3 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал), погоджено, що єдиною формою підтвердження права на застосування пільг, передбачених Конвенцією, для резидентів США є наявність сертифіката (довідки) резиденції за формою №6166, яка видається Філадельфійським сервісним центром, що є структурним підрозділом Служби внутрішніх доходів США. При цьому текст довідки завжди містить інформацію, яка прямо вказує на те, що зазначена у довідці особа є резидентом США.
Таким чином, якщо комерційна діяльність резидента США в Україні не утворює "постійне представництво" у розумінні Конвенції, доходи від такої діяльності згідно зі ст. 7 Конвенції звільняються від оподаткування в Україні за умови надання резидентом США оригіналу довідки про резиденцію, яка відповідає зазначеним вище вимогам.
Так зазначено в індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 08.02.2019р. №445/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Отримання платником ПДВ помилково перерахованих коштів
У Індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 15.03.2019р. №1069/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначено, що у випадку відсутності будь-яких договірних відносин на постачання товарів/послуг між платником податку, який отримав грошові кошти, і особою, що перерахувала такі кошти на банківський рахунок платника податку, та повернення платником податку таких грошових коштів особі, що їх перерахувала, у встановлений чинним законодавством термін, грошові кошти, що помилково зараховані на банківський рахунок платника податку, не включаються до бази оподаткування ПДВ.
ПДФО: відшкодування витрат працівника
Міністерство фінансів України у листі від 26.02.2019р. №11220-16-63/5675 наголосило, що у разі якщо придбання товарів (робіт, послуг) здійснюється в рамках трудових обов'язків працівника, то незалежно від того, чи видані кошти під звіт, чи витрачені з такою метою власні кошти працівника, які потім відшкодовані роботодавцем, такі відносини слід розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю.
У разі дотримання вимог щодо підтвердження роботодавцем доцільності та обґрунтованості здійснених працівником витрат у зв'язку з виконанням дорученої йому роботи (трудової функції) виплачена сума компенсації за придбані товари (роботи, послуги) за рахунок власних коштів на користь роботодавця не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.