Безоплатна передача товарів/послуг для забезпечення оборони України: що з ПДВ?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 9 по 15 липня 2024 року.
Безоплатна передача товарів/послуг для забезпечення оборони України: що з ПДВ?
Оскільки при здійсненні безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі/наданні товарів та послуг зазначеній у п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX ПКУ категорії суб’єктів, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, такі операції не є постачанням товарів/послуг згідно з вказаним вище пунктом ПКУ (крім випадків, якщо такі операції з постачання товарів/послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ), тому такі операції не враховуються при здійсненні розрахунку (перерахунку) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях та не призводять до обов’язку щодо проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ПКУ.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 08.07.2024р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Оподаткування ЄСВ винагороди фізичній особі - нерезиденту
Якщо фізичними особами, які є резидентами країн, у податкових відносинах з якими діють міжнародні договори, здійснюється комерційна (підприємницька) діяльність, зокрема, діяльність із надання послуг незалежного (професійного) характеру, і така діяльність не здійснюється через постійну базу (постійне представництво) на території України, доходи, отримані від цієї діяльності підлягають оподаткуванню лише у країні резиденції зазначеної особи і відповідно мають звільнятись від оподаткування в Україні.
У разі якщо юридична особа - резидент виплачує винагороду фізичній особі - нерезиденту, який є громадянином іноземної держави, на підставі укладеного за межами України цивільно-правового договору, то сума такої винагороди не є базою нарахування єдиного внеску, оскільки такий іноземець відповідно до вимог чинного законодавства України не є застрахованою особою, а зазначена юридична особа не є його роботодавцем - страхувальником.
Водночас, якщо зазначена винагорода виплачується вказаній фізичній особі - нерезиденту на підставі укладеного на території України цивільно-правового договору, то сума виплаченої винагороди є базою нарахування єдиного внеску на загальних підставах.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 07.05.2024 № 2624/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК «Щодо оподаткування винагороди»
Як роботодавцю подати відомості про трудові відносини онлайн?
Пенсійний фонд України реалізував можливість оперативного подання роботодавцями відомостей про прийняття працівника на роботу, його переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасове припинення / відновлення дії трудового договору в режимі реального часу.
Подати дані роботодавці можуть онлайн: в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
ПФУ навело також алгоритм дій для подання інформації.
З алгоритмом дій можна ознайомитися за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/2165855-yak-robotodavtsyu-v-rezhymi-realnogo-chasu-podaty-vidomosti-pro-trudovi-vidnosyny-onlajn/
Джерело: Повідомлення Пенсійного фонду України від 05.07.2024р. «Як роботодавцю в режимі реального часу подати відомості про трудові відносини онлайн?»