Інформаційний лист щодо звітності резидентів Дія Сіті
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 15 по 22 квітня.
Інформаційний лист щодо звітності резидентів Дія Сіті
ДПС опублікувала Інформаційний лист, присвячений окремим запитанням, що виникають у процесі застосування платниками податків режиму Дія Сіті, особливостям оподаткування, подання та заповнення звітності, зокрема Додатку ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, тощо.
Джерело: Роз'яснення ДПС від 19.04.2024р.
«Інформаційний лист 4/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті. Частина ІІ»
Скорочуються терміни проведення перевірок щодо визначення бюджетного відшкодування ПДВ
З 01 липня 2024 року скорочуються терміни проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.
Так, платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 Податкового Кодексу України та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, що проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним строком подання податкової декларації або уточнюючого розрахунку (у разі подання).
Джерело: Повідомлення Головного управління ДПС у Рівненській області від 08.04.2024р. «Закон України № 3603–ІХ: терміни проведення перевірок щодо визначення суми ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, скорочуються»
Страхові внески і ПДФО
З метою застосування підпунктів "в" та "г" пп. 164.2.16 ПКУ під "нарахованою заробітною платою" та "нарахованою винагородою" слід розуміти дохід, нарахований податковим агентом, тобто до утримання усіх податків та зборів.
При цьому для розрахунку 30 відсотків граничної межі використовується заробітна плата, нарахована працівнику за місяць, у якому було фактично сплачено страховий платіж. Тобто при сплаті страхових внесків авансом за півроку/рік (інший період) порівняння здійснюється всієї суми авансового внеску із сумою заробітної плати, яка нарахована тільки у місяці такої сплати.
Крім того, якщо сплата страхового платежу (страхового внеску) була здійснена у місяці, у якому був відсутній нарахований дохід, то оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і військовим збором підлягає уся сума такого платежу (внеску).
Джерело: Індивідуальна податкова консультація від 14.03.2024 № 1324/ІПК/99-00-24-03-03ІПК «Щодо питань оновленої редакції пп. 164.2.16 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України»