ПДВ при відшкодуванні збитків за пошкоджене майно
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 16 по 22 липня 2024 року.
ПДВ при відшкодуванні збитків за пошкоджене майно
З огляду на задане у зверненні питання, мають місце договірні відносини товариства з іншими особами (землекористувачами) земельних ділянок щодо компенсації (відшкодування) завданих збитків, виникнення яких не пов'язане з невиконанням чи неналежним виконанням договірних зобов'язань.
Отже, кошти, які згідно з договорами та актами виконаних робіт надходять землевласникам (землекористувачам) у розмірі вартості компенсації (відшкодування) збитків за заподіяну шкоду в результаті проведення робіт, за своєю фактичною сутністю мають розглядатися як оплата (частина оплати) вартості послуг з користування земельними ділянками, операції з постачання яких відповідно до пункту 185.1 ПКУ є об'єктом оподаткування ПДВ.
Кошти, що надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за втрачений та/або пошкоджений товар (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюються як компенсація вартості такого товару та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 22.05.2024 № 2860/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК «Щодо порядку заповнення податкової накладної, складеної на операції з відшкодування збитків за пошкоджене, знищене або втрачене майно»
Компенсація резидентом Дія Сіті витрат на переїзд та проживання
У разі якщо резидентом Дія Сіті за дорученням гіг-спеціаліста та за рахунок винагороди такого гіг-спеціаліста здійснюється оплата витрат, пов'язаних з переїздами та проживанням, то дохід у вигляді винагороди оподатковується за ставкою 5 відс. відповідно до пп. 170.141.2 ПКУ.
Разом з тим, якщо резидентом Дія Сіті здійснюється компенсація зазначених витрат, то сума такої компенсації включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 24.04.2024 № 2301/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК «Чи буде вважатися додатковим благом гіг-спеціаліста вартість придбаних підприємством - резидентом Дія Сіті квитків, оплата послуг з проживання та страхового полісу?»
Як переоформити сумісника на основну роботу?
Якщо працівник, який працює у роботодавця за сумісництвом, бажає працювати у цього роботодавця за основним місцем роботи, то таку процедуру, на думку Міністерства економіки України, слід реалізувати через механізм звільнення працівника з місця роботи за сумісництвом та прийняття його на основне місце роботи. Це пов'язано з тим, що законодавство про працю не містить механізмів переведення працівників з основного місця роботи на роботу за сумісництвом та навпаки.
Разом з тим, Міністерство економіки України вважає, що працівник не може працювати за сумісництвом не маючи при цьому основного місця роботи.
Водночас законодавством не передбачено відповідальності роботодавця та працівника у випадку роботи працівника за сумісництвом без основного місця роботи.
Джерело: Лист Міністерства економіки України від 24.06.2024 № 4701-05/45070-09 «Про надання роз'яснення [щодо деяких питань законодавства з питань праці]»