Передача техніки гіг-спеціалісту: чи потрібно нараховувати ПнП?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 9 по 15 квітня.
Передача техніки гіг-спеціалісту: чи потрібно нараховувати ПнП?
Для резидента Дія Сіті, який обрав сплату податку на прибуток підприємств на особливих умовах, вартість обладнання, що передається гіг-спеціалісту в якості інструменту (засобу) виконання робіт (надання послуг) без переходу права власності на таке обладнання (передбачає його повернення), зокрема у випадку, якщо така передача на користь гіг-спеціаліста відбувається за договором позички у строкове використання, а також вартість послуги з оренди обладнання без висування вимог щодо компенсації її вартості гіг-спеціалістом (на безоплатній основі) не включаються до бази оподаткування резидента Дія Сіті таким податком.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 29.03.2024р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Постачання товарів у межах проєкту міжнародної технічної допомоги: ПДВ
Якщо Товариство має статус субпідрядника у розумінні положень постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002р. №153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" , то операції платників ПДВ (контрагентів-постачальників) з постачання Товариству як субпідряднику товарів/послуг у межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги, що фінансується коштами міжнародної технічної допомоги, та згідно із затвердженим планом закупівлі товарів/послуг, робіт підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог, встановлених Угодою, ПКУ та Порядком N 153.
У разі недотримання вимог, встановлених Угодою між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, ПКУ та Порядком №153, вказані операції підлягатимуть оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.
Водночас режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг на митній території України, визначений пунктом 197.11 статті 197 розділу V ПКУ, на договори, укладені Постачальниками з іншими особами, не поширюється.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 12.03.2024 № 1271/ІПК/99-00-21-03-02ІПК «Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів у межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги»
Військовий збір без натурального коефіцієнту
Зважаючи на те, що положеннями пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ прямо не встановлено порядок визначення бази оподаткування для військового збору, зокрема з урахуванням особливостей, встановлених у пунктах 164.5 та 164.6 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, то визначення податковими агентами бази оподаткування військовим збором здійснюється без застосування положень пунктів 164.5 та 164.6 статті 164 ПКУ.
Джерело: Роз'яснення ДПС від 01.04.2024 «Щодо застосування пунктів 164.5 та 164.6 статті 164 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) під час обчислення військового збору з доходів, зазначених у пункті 164.2 статті 164 Кодексу»