Підписано Закон про Клуб білого бізнесу
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 23 по 29 липня 2024 року.
Підписано Закон про Клуб білого бізнесу
Платник податків, який відповідає вимогам, передбаченим Законом України від 18.06.2024 № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства», підлягає включенню до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Платники податків, включені до Переліку отримуватимуть такі переваги:
- мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування;
- скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
Закон України від 18.06.2024 № 3813-IX набирає чинності 01 серпня 2024 року, крім окремих його положень.
Джерело: Закон України від 18.06.2024 № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства»
Бронювання кінцевих бенефіціарних власників підприємств
Пунктом 9 Порядку бронювання (щодо підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, банків та інших установ, державне регулювання діяльності яких здійснюється Національним банком) визначено, що бронюванню підлягають всі військовозобов'язані кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками.
Оскільки Порядок бронювання не містить вимог щодо особливостей бронювання на період мобілізації та на воєнний час кінцевих бенефіціарних власників підприємств, які не є їх працівниками, бронювання таких військовозобов'язаних здійснюється у загальному порядку.
Обмеження щодо обсягів бронювання, встановлене абзацом шістнадцятим пункту 9 Порядку бронювання, застосовується до військовозобов'язаних, які займають посади на підприємстві, в установі та організації і відповідно до закону підлягають бронюванню.
Отже Законом і Порядком бронювання не встановлено обмеження щодо обсягів бронювання кінцевих бенефіціарних власників підприємств, які не є їх працівниками.
Джерело: Лист Міністерства економіки України від 18.07.2024 № 2704-20/51455-03 «Щодо бронювання на період мобілізації та на воєнний час кінцевих бенефіціарних власників»
Оподаткування виплат звільненому працівнику
Дохід у вигляді виплати за листком непрацездатності та сум невиплаченої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду звільненому працівнику, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інший дохід та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах. При цьому дохід у вигляді відшкодування судових витрат (судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи) та правничої допомоги включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.
Зауважуємо, що обов'язок з нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору, нарахованого фізичній особі на підставі рішення суду, виникає у юридичної особи (боржника), незалежного від того, що виплата зазначеного доходу здійснюється через виконавчу службу.
Оскільки дохід у вигляді допомоги з тимчасової втрати непрацездатності, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні працівника, судового збору та витрат на правову допомогу нараховується юридичною особою (боржником) у грошовій формі, то нарахування, утримання та перерахування (сплата) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору здійснюється без застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 ПКУ.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 14.03.2024 № 1330/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК «Щодо практичного застосування норм чинного законодавства»