Сплата ПДВ платником ЄП при імпорті
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 21 по 27 травня.
Сплата ПДВ платником ЄП при імпорті
Суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.
Джерело: Роз’яснення Головного управління ДПС у Київській області від 21.05.2024 «СГ – платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України сплачують ПДВ без реєстрації платником такого податку»
Продаж ОЗ за ціною, нижчою за залишкову вартість: заповнення додатку РІ
У разі продажу платником податку на прибуток об'єкта основних засобів, такий платник податку на прибуток, збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму залишкової вартості такого об'єкта основних засобів, визначеної відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, яку відображає у рядку 1.1.2 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації, та зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму його залишкової вартості, визначеної з урахуванням положень ст. 138 Кодексу, яку відображає у рядку 1.2.2 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації.
У разі продажу юридичною особою - платником податку на прибуток об'єкта основних засобів, що належить до невиробничих основних засобів, такий платник збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму залишкової вартості окремих об'єктів невиробничих основних засобів, визначеної відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, яку відображає у рядку 1.1.3 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації, та зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму первісної вартості придбання невиробничих основних засобів, але не більше суми доходу (виручки), отриманої від такого продажу, яку відображає у рядку 1.2.3 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація від 20.05.2024 № 2790/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК «Щодо відображення в додатку РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897, операції з продажу основних засобів за ціною, нижчою за залишкову вартість.»
ПСП на дітей для батьків, які не перебувають у шлюбі
Батьки, які утримують двох спільних дітей віком до 18 років, разом проживають, але не перебувають у офіційно зареєстрованому шлюбі, при отриманні доходу у вигляді заробітної плати мають право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 1514,00 грн. у розрахунку на кожну дитину, при додержанні всіх вимог ст. 169 ПКУ.
При цьому, граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у 2024 році – 8480,00 грн. на місяць, другому – 4240,00 гривень.
Джерело: Роз’яснення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 21.05.2024 року «На яку ПСП та при якому граничному розмірі доходу мають право батьки, які утримують двох спільних дітей віком до 18 років, разом проживають, але не перебувають у офіційно зареєстрованому шлюбі?»