Відшкодування працівнику вартості медогляду при працевлаштування: ПДФО
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 17 по 23 жовтня 2023 року.
Відшкодування працівнику вартості медогляду при працевлаштування: ПДФО
У разі якщо юридичною особою (роботодавцем) за рахунок власних коштів відшкодовується фізичній особі (працівнику) вартість попереднього профілактичного медичного огляду, оплаченого нею до працевлаштування у роботодавця, то сума такого відшкодування включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо і оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.
Водночас, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (працівника) витрати роботодавця на обов'язковий попередній (до прийняття на роботу) профілактичний огляд такої фізичної особи, якщо перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам підпадають під дію Закону N 1645 у відповідності до вимог пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 19.10.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Послідовий продаж протягом року декількох об'єктів житлової нерухомості: оподаткування
Дохід, отриманий фізичною особою - резидентом - платником податку від продажу декількох об'єктів житлової нерухомості:
- квартири, не отриманої у спадщину, у власності менше трьох років (перший продаж) - оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс.;
- квартири, отриманої у спадщину (другий продаж), - не оподатковується податком на доходи фізичних осіб;
- квартири, отриманої у спадщину (третій і наступні продажі), - оподатковується за ставкою 5 відсотків.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 16.10.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Відображення доходу у додатку 4ДФ резидентом Дія Сіті
Резидент Дія Сіті у додатку 4ДФ до Розрахунку за місяць звітного кварталу відображає фактично нарахований (виплачений) у повному обсязі дохід у вигляді заробітної плати (винагороди) спеціалісту Дія Сіті, незважаючи, що розмір загального (річного) оподатковуваного доходу у місяці нарахування перевищив еквівалент 240 тис. євро.
Спеціаліст Дія Сіті у разі якщо розмір його загального (річного) оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати чи винагороди, що нарахований (виплачений) йому у зв'язку з трудовими відносинами чи у зв'язку з виконанням гіг-контракту, перевищує еквівалент 240 тис. євро в рядку 10.1 Декларації, зокрема, відображає:
- в колонці 4 - суму фактично утриманого за рік податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) податковим агентом - резидентом Дія Сіті;
- в колонці 6 - суму ПДФО, що підлягає сплаті самостійно.
При цьому, розмір в еквіваленті 240 тис. євро за календарний рік застосовується до сукупного доходу по усім гіг-контрактам, тобто до загального річного оподатковуваного доходу.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 20.10.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Перше подання декларація з акцизного податку за формою зі змінами
Застосування оновленої форми декларації з акцизного податку, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2023 N 414 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", починається з 01 грудня 2023 року, яка подається за звітний (податковий) період - листопад 2023 року.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 16.10.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів
Основні зміни полягають у наступному:
- норми Порядку обліку, які стосуються відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах, доповнюються аналогічними нормами щодо відкриття рахунків у небанківських надавачів платіжних послуг або електронних гаманців у емітентів електронних грошей;
- положення Порядку обліку щодо податкового номера приводяться у відповідність до нової редакції пункту 63.6 статті 63 Кодексу;
- уточнюються положення Порядку обліку в частині сплати податків і зборів у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання, зокрема зазначається, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, та місцевих податків і зборів здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду (відповідно до змін, внесених Законом 2042-IX до частини восьмої статті 45 та частини п’ятої статті 78 Бюджетного кодексу України);
- усунене дублювання процедур та встановлено, що взяття на облік іноземної компанії у разі, коли єдиною та першою підставою для взяття на облік є підстава отримання іноземною компанією статусу податкового резидента України, здійснюється згідно з Порядком взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 13.12.2021 № 663, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.01.2022 за № 67/37403 (зміни до пункту 5.4 розділу V Порядку обліку);
- передбачено, що заяву за формою № 8-ОПП можливо подати особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою, поштою або в електронній формі (зміни до пункту 11.2 розділ ХІ Порядку обліку);
- удосконалено форму заяви про взяття на облік нерезидента або його відокремленого підрозділу (форма № 1-ОПН).
Повний текст https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/719751.html
Джерело: Повідомлення Пресслужби Державної податкової служби України від 18.10.2023