Формування податкового кредиту на підставі попередніх митних декларацій
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 19 по 25 червня 2018 року
Формування податкового кредиту на підставі попередніх митних декларацій
Платник податку має право включити до податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при митному оформленні ввезених товарів, на підставі попередньої митної декларації, у разі, якщо така декларація містить відомості, достатні для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму, та їх випуск у митний режим імпорту здійснено за такою попередньою митною декларацією.
Якщо попередня митна декларація містить лише відомості, достатні для ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення їх доставки до органу доходів і зборів призначення, або після оформлення попередньої митної декларації змінюються заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та для випуску товарів декларантом або уповноваженою ним особою подається додаткова декларація, то документом, що посвідчує право на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при митному оформленні ввезених товарів, є така додаткова декларація.
Про це ДФС зазначила у роз'ясненні, розміщеному у розділі 101.13 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ЗІР.
Порядок оподаткування ПДВ операцій із будівництва житла підрядником
ДФС в індивідуальній податковій консультації від 15.06.2018р. №2644/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначила, що у разі, якщо забудовник самостійно не здійснює будівництва житла (об'єкта житлового фонду), а залучає до будівництва житла (об'єкта житлового фонду) підрядника (будівельну компанію), то для цілей оподаткування ПДВ операція підрядника (будівельної компанії) з надання забудовнику послуг із спорудження такого житла є операцією з першого постачання житла (квартир), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою, незалежно від того, матеріали забудовника чи підрядника (будівельної компанії) використовуються для будівництва такого житла.
При цьому, у разі якщо будівництво житла (об'єкта житлового фонду) здійснюється за довгостроковим договором (контрактом), то підрядник (будівельна компанія) згідно з пунктом 187.9 статті 187 розділу V ПКУ має підстави визначити податкові зобов'язання з ПДВ та відповідно скласти податкову накладну за такою операцією на дату фактичної передачі забудовнику результатів робіт за довгостроковим договором (контрактом) і зареєструвати її в ЄРПН. Така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.
Коригування середньої заробітної плати
Міністерство соціальної політики України в листі від 17.05.2018р. №838/0/101-18 вказало наступне.
Якщо госпрозрахункові підприємства чи фізична особа - підприємець не мають можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт підвищення посадових окладів (тарифних ставок), то приймається рішення про зменшення коефіцієнта коригування, виходячи з фінансової спроможності підприємства.
Рішення про зменшення коефіцієнта коригування в зв'язку з фінансовими можливостями оформлюється наказом, який обов'язково повинен бути погоджений з профспілковим комітетом або іншим уповноваженим представляти інтереси працівників органом.
При цьому в наказі обумовлюються причини, які не дозволяють провести коригування в повному обсязі (зокрема, зниження рентабельності, обсягів виробництва; недостатність обігових коштів тощо). Коефіцієнт, на який необхідно провести коригування виплат, обчислюється шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленої після підвищення, на оклад (тарифну ставку), який працівник мав до підвищення.