Інформаційний бюлетень за період із 30 травня по 06 червня 2017 року.
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 30 травня по 06 червня 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Критерії для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності
У листі Національного банку України від 26.05.2017р. №25-0008/37888 зазначено, що наявність у клієнта одного або кількох критеріїв, що містяться у Додатку до цього листа, не означає, що фінансові операції цього клієнта є фіктивними. Але у таких випадках банкам рекомендується провести аналіз діяльності такого клієнта на предмет підтвердження або спростування відповідних підозр. При цьому, клієнт може мати як один критерій, так і декілька взаємопов'язаних між собою критеріїв. Разом з цим, якщо наявної інформації недостатньо для здійснення аналізу, банки можуть скористатися наданим законодавством правом на подання запиту до іншого банку.
Помилка у коді послуги в ПН – перешкода для віднесення зазначених у ній сум ПДВ до податкового кредиту
Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 17.05.2017р. №220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вказала, що податкова накладна, складена починаючи з 16.03.2017, що містить помилки у коді послуги згідно з ДКПП (у тому числі в якій не зазначено такий код), не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту, оскільки не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію (послугу, що надається).
Поновлення податкового кредиту після отримання від постачальника належно оформлених податкових накладних
Платник податку не має можливості поновлення податкового кредиту після отримання від постачальників належно оформлених податкових накладних, якщо під час документальної перевірки суми ПДВ було виключено зі складу податкового кредиту за податковими накладними, оформленими з порушенням встановлених вимог, оскільки переоформлення податкової накладної ПКУ не передбачено.
Про це йдеться у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 29.05.2017р., розміщеному у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 101.13).
Відображення у книзі обліку доходів коштів, отриманих за надання посередницьких послуг
У разі отримання фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку коштів від надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, за такими договорами.
Разом з цим при заповненні податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Вищенаведене зазначено у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 30.05.2017р., розміщеному у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 107.07)