Карантинні пільги: прийнято новий Закон
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 12 по 18 травня 2020 року.
Карантинні пільги: прийнято новий Закон
13 травня ВРУ прийняла у другому читанні та в цілому законопроект №3329-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Остаточний текст Закону наразі не оприлюднений. Згідно з офіційним повідомленням на сайті ВРУ Законом продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину, зокрема:
- строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому уряд оголосить про закінчення дії карантину;
- строк ненарахування пені;
- мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок;
- строк дії Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків".
Крім цього, Законом звільнено від сплати ЄСВ для підприємців до 31 травня 2020 року та визначено, що доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину не оподатковуються ПДФО.
Після оприлюднення тексту прийнятого Закону ми здійснимо більш детальний аналіз його норм.
ЄСВ для бездохідних ФОПів: новий Закон
ВРУ 13 травня прийняла законопроект №2166 "Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників".
Цим проектом скасовано зобов’язання для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку). Тобто ФОПи на загальній системі, що не ведуть діяльності і не отримують дохід не будуть зобов’язані сплачувати мінімальний ЄСВ.
Крім цього, доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також від сплати за себе ЄСВ звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Про це повідомлено на сайті ВРУ. Остаточний текст Закону ще не опублікований.