Короткий дайджест змін до законодавства за минулий тиждень
Короткий дайджест змін до законодавства за минулий тиждень від Nexia DK:
1. Набрав чинності Закон № 2434-IX щодо спрощення регулювання трудових відносин.
· Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають:
o між працівником та роботодавцем, який є суб'єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб; або
o між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
· У разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, за взаємною згодою сторін, у трудовому договорі можуть визначатися додаткові права, обов'язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови припинення або дострокового розірвання договору.
· Вимоги щодо ведення документації з кадрових питань, прийняття локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчої документації, в тому числі щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток, а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором, не поширюються на роботодавців, які застосовують спрощений режим.
2. Володимир Зеленський підписав Закон України «Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України». Закон набирає чинності 16 вересня.
· громадяни Польщі, їх подружжя та діти (незалежно від громадянства), які в установленому порядку в'їхали в Україну з території Республіки Польща для тимчасового перебування, а також їх діти, які народилися на території України, мають право перебувати на території України на законних підставах протягом 18 місяців із дня набрання чинності цим Законом.
· Громадяни Польщі під час їх перебування на території України мають право на працевлаштування без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.
· Оформлення посвідки на тимчасове проживання громадянам Республіки Польща здійснюється без отримання довгострокової візи.
· Громадяни Польщі також мають право на:
1) соціальний захист, що включає право на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з не залежних від них обставин відповідно до законодавства та міжнародних договорів України;
2) провадження господарської діяльності на тих самих умовах, що і громадяни України;
3) здобуття освіти на рівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
4) соціальні виплати згідно із законодавством України. Соціальні виплати надаються після подання декларації про майновий стан і доходи тим громадянам Республіки Польща, які отримали реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідно до законодавства України;
5) отримання допомоги з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на тих самих умовах, що і громадяни України;
6) медичне обслуговування на тих самих умовах, що і громадяни України.
3. Парламент ухвалив Закон про захист прав інвесторів будівництва.
Основною метою цього Закону є створення правових механізмів для гарантування державою речових прав на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості.
· Відтепер забудовники не зможуть продавати квартири, не маючи дозвільних документів та всіх умов для добудови об'єкта. Крім того, забудовник має розкривати інформацію про те, скільки квартир у будинку вже продані.
· Впроваджується механізм державної реєстрації прав на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості.
· Закон впроваджує чіткі правила, коли інвестор має право розірвати невигідний йому договір із забудовником. Наприклад, коли продавець без попередження змінює технічні характеристики квартири або ж більш ніж на 6 місяців порушує термін здачі будинку в експлуатацію.
· Забудовників зобов’язали оприлюднювати детальну інформацію про об'єкт будівництва, дані про себе та кінцевих бенефіціарів, такі кроки зроблять ринок первинної нерухомості прозорішим та допоможуть відновити довіру до будівельних компаній.