Коригування фінансової звітності на індекс інфляції
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 21 по 27 лютого 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Коригування фінансової звітності на індекс інфляції
У листі Державної фіскальної служби України від 08.02.2017р. №2439/6/99-99-15-02-02-15 зазначено, що підприємства, які згідно з правилами бухгалтерського обліку здійснюють коригування фінансової звітності на показники інфляції, при обчисленні об'єкта оподаткування податком на прибуток враховують відкоригований на індекс інфляції фінансовий результат до оподаткування.
Штраф за неподання звіту про контрольовані операції
У листі від 10.02.2017р. №3282/7/99-99-14-01-02-17 Державна фіскальна служба України вказала, що у разі встановлення після 01.01.2017 контролюючими органами фактів порушення платниками податків вимог п. 39.4 Податкового кодексу щодо подання звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (звіт про контрольовані операції та документація з трансфертного ціноутворення) для розрахунку штрафних санкцій використовується прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлений на 1 січня відповідного податкового (звітного) року, за який встановлено порушення.
Проведення ремонту за рахунок страхових виплат та ПДВ
Власник автомобіля при отриманні послуг з ремонту автомобіля, оплата за які здійснюється страховою компанією, відносить до податкового кредиту суму ПДВ за такою операцією (на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної) та в тому ж звітному періоді визначає податкові зобов'язання на підставі п. 198.5 ПКУ, оскільки платіж за ремонт автомобіля був сплачений не ним, а страховою компанією.
Про це йдеться у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 20.02.2017р., яке міститься у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 101.14).
ПДВ при продажі та безоплатному постачанні подарункових сертифікатів
У роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 21.02.2017р., яке міститься у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 101.02) вказано, що операції з продажу та безоплатного постачання іншим особам подарункових сертифікатів, які передбачають їх обмін на товари/послуги, оподатковуються ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою.
Чи нараховується ЄСВ, якщо працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати?
Якщо працівник підприємства знаходиться частину календарного місяця у відпустці без збереження заробітної плати і його дохід у вигляді заробітної плати за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки єдиного внеску. Якщо працівник знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, єдиний внесок не нараховується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску.
Це зазначено у листі Державної фіскальної служби України від 10.02.2017р. №2649/6/99-99-13-02-03-15.