Коригування при виплаті дивідендів
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 5 по 11 листопада 2019 року.
Коригування при виплаті дивідендів
Платник податку на прибуток підприємств зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників цього податку, у періоді визнання таких дивідендів доходами згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Про це йдеться у Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 10.10.2019р. №718/6/99-00-07-02-02-15/ІПК.
Помилка в номенклатурі товару і право на податковий кредит
У Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 29.10.2019р. №1073/6/99-00-07-03-02-15/ІПК йдеться про те, що податкова накладна, в якій невірно зазначено номенклатуру товарів/послуг (якщо така номенклатура на дату складання податкової накладної не відповідає первинним (бухгалтерським) документам), є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, заважає ідентифікувати здійснену операцію, а отже суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.
Якщо платником податку у звітному періоді безпідставно включено до податкового кредиту суми ПДВ на підставі податкової накладної, складеної з помилками, які заважають ідентифікувати здійснену операцію, то такий платник податку зобов'язаний подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ за такий звітний період та виключити із складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у такій податковій накладній. В подальшому після виправлення помилок у такій податковій накладній платник податку має право включити відповідні суми ПДВ до податкового кредиту після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, яким виправлені такі помилки.
Скасовано обмеження на купівлю іноземної валюти для фізосіб
У Постанові Національного банку від 29.10.2019р. №125 передбачено скасування обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізособами в еквіваленті 150 тис. грн на день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.