Несвоєчасно зареєстрували ПН на послуги нерезидента: як звітувати?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 10 по 15 червня 2020 року.
Несвоєчасно зареєстрували ПН на послуги нерезидента: як звітувати?
Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі реєстрації податкової накладної в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації повинен відобразити податкові зобов'язання з ПДВ у звітному періоді, в якому вони виникли (незалежно від факту складання податкової накладної за такою операцією), а податковий кредит - в періоді реєстрації відповідної податкової накладної в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 04.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Як в декларації з ПДВ відобразити коригування митної вартості імпортованих товарів?
Державна податкова служба України 11.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР надала відповідь, що у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або митним органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв'язку зі зміною митної вартості товарів, на дату набуття рішення суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у рядку 11.1 чи 11.2 (в залежності від ставки) декларації зі знаком "мінус".
Якщо митним органом прийнято рішення про коригування (збільшення) заявленої митної вартості товарів, то коригування податкового кредиту, що проводиться у зв'язку зі зміною митної вартості товарів, відображається у рядку 11.1 чи 11.2 (в залежності від ставки податку) декларації на дату сплати ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації.
Порядок списання сум недоїмки, штрафів і пені, нарахованих платникам ЄВ
Контролюючим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:
- платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників".
- суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Про це повідомила Державна податкова служба України від 09.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Чи зобов’язані спрощенці, що не отримували доходів подавати декларацію платника ЄП?
Державна податкова служба України від 10.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР відповіла, що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об'єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, не зобов'язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця.
При цьому платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період платники мають знову наростаючим підсумком задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку).