Незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 1 по 7 лютого 2022 року.
Незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування
Платник податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн. грн., не прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 п. 140.4 та пп. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. III ПКУ, та відповідно не зазначив у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий звітний (податковий) рік інформацію про наявність такого рішення, може скористатися правом про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. III ПКУ, подавши уточнюючу Декларацію, зазначивши в ній про прийняте рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 01.02.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Рекламні послуги надані нерезидентом: ПДВ
Операції з постачання особою-нерезидентом, яка не має постійного представництва, рекламних послуг юридичній особі - резиденту є об'єктом оподаткування ПДВ незалежно від способу їх постачання, у тому числі через мережу Інтернет, мобільні додатки та інші електронні ресурси. Відповідальною особою за нарахування та сплату податку до бюджету є отримувач послуг.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 31.01.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Укладення цивільно-правових договорів: повідомлення ДПС
Законодавчими актами, а також цивільним законодавством не передбачено обов'язку будь-якої із сторін цивільно-правового договору інформувати Державну податкову службу та її територіальні органи про його укладення, а також відповідальності за невчинення таких дій.
Мінекономіки вважає, що повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про укладення цивільно-правових договорів доцільно подавати особам, які використовують працю інших осіб на підставі цих договорів та є платниками єдиного внеску.
Джерело: лист Міністерства економіки України від 21.01.2022р. №4711-06/3082-07 "Щодо повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту"