Оподаткування благодійництва у період воєнного стану
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 18 по 24 березня 2025 року.
Оподаткування благодійництва у період воєнного стану
Внесено зміни до ПКУ, якими передбачено, що не включається до доходу фізичної особи сума благодійної пожертви, отриманої фізичними особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації.
Також встановлено, що за звітні періоди з 2025 року до кінця календарного року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, коригування, встановлені абзацом першим підпункту 140.5.9 ПКУ, не проводяться щодо сум коштів та/або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих протягом звітного року неприбутковим організаціям, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що не перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за умови що з цієї суми більше 4 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року було перераховано благодійним організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Джерело: Закон України від 25.02.2025 №4254-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану»
Перевезення працівників та ПДВ
Забезпечення власних працівників безоплатним перевезенням до місця роботи / з місця роботи в описаній у зверненні ситуації не може розглядатися як операція Товариства з постачання товарів/послуг, та, відповідно, об'єкт оподаткування ПДВ у Товариства за такою операцією відповідно до пункту 185.1 ПКУ не виникає.
При цьому суми ПДВ, нараховані (сплачені) Товариством у зв'язку з придбанням у перевізників послуг з перевезення для забезпечення безоплатного перевезення робітників до місця роботи включаються до складу податкового кредиту Товариства за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, митні декларації, інші документи, передбачені пунктом 201.11 ПКУ).
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 12.03.2025 №1339/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК «Щодо оподаткування ПДВ»
Дата отримання доходу платникам єдиного податку при проведенні розрахунків через POS-термінал
Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють розрахунки за допомогою POS-терміналів з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу визначають дату, зазначену у фіскальному (касовому) чеку.
Раніше ДПС дотримувалася позиції, що для юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи датою отримання доходу при здійснені розрахунків за товари, роботи, послуги є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій та/або безготівковій) формі.
Джерело: Роз'яснення ДПС від 19.03.2025 «Як визначити дату отримання доходу юр. особам - платникам єдиного податку при проведенні розрахунків через POS-термінал»