Оподаткування коштів на відрядження та під звіт: новий Закон
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 31 січня по 6 лютого 2023 року.
Оподаткування коштів на відрядження та під звіт: новий Закон
Відбудуться зміни в частині оподаткування ПДФО коштів, виданих під звіт або на відрядження. Документально підтвердити понесені витрати та повернути невикористаний залишок коштів потрібно буде до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому платник податку:
а) завершує таке відрядження;
б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.
Згідно зі зміненим пп. 170.9.4 ПКУ, авансовий звіт потрібно подавати у разі:
а) наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до підпункту 170.9.1 ПКУ, з метою розрахунку суми ПДФО (а отже, і ВЗ);
б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).
Цей Закон набирає чинності з 1 квітня 2023 року.
Джерело: Закон України №2888-IX від 12.01.2023р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг"
Декларування бюджетного відшкодування після спливу 1095 днів
У разі заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування платник податку має право враховувати у складі заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ залишок від'ємного значення податку до повного його погашення, незалежно від спливу термінів позовної давності (1095 днів), у випадку коли суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, сплачені постачальникам товарів/послуг.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 01.02.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Строк сплатити ЄСВ за нараховану суму
Роботодавець зобов'язаний сплатити єдиний внесок з нарахованої за відповідний календарний місяць суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 31.01.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.