Перерахунок ПДВ у зв’язку зі зміною ставки на окремі види с/г продукції
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 15 по 22 червня 2021 року.
Перерахунок ПДВ у зв’язку зі зміною ставки на окремі види с/г продукції
Якщо перша подія (попередня оплата) за операцією з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції (посівного матеріалу), визначених у підпункті "г" пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ, відбулася до 01.03.2021 року (до запровадження ставки податку на додану вартість 14 %), то сума ПДВ, нарахована за даною операцією за ставкою 20 %, перерахунку не підлягає.
Якщо перша подія за операцією з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції (посівного матеріалу), визначених у підпункті "г" пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ, придбаного із застосуванням ставки податку на додану вартість 20 % (до дати запровадження ставки податку на додану вартість 14 %), відбувається після 01.03.2021 року, то за даною операцією податкові зобов'язання нараховуються за ставкою 14 %. При цьому податковий кредит, сформований на підставі податкової накладної, складеної до 01.03.2021 року із застосуванням ставки 20 %, перерахунку не підлягає, обов'язку донарахування додаткових податкових зобов'язань виходячи з різниці між ставками не виникає.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 23.04.2021р. №1705/ІПК/99-00-21-03-02-06
Довідка про підтвердження статусу нерезидента: порядок використання
Довідка, яка підтверджує що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України за звітний рік, надає особі (податковому агенту) право на застосування зниженої ставки оподаткування на підставі міжнародного договору, починаючи з 1 січня цього ж звітного року, незалежно, якою датою вона видана.
Враховуючи те, що товариство як податковий агент зменшену ставку податку на доходи нерезидента при їх виплаті не застосовувало з причини не надання нерезидентом довідки відповідно до вимог п. 103.5 ст. 103 Кодексу, не є помилкою податкового агента (не підлягає виправленню згідно зі ст. 50 Кодексу), тому повернення зайво утриманого та перерахованого до бюджету податку з доходів нерезидента здійснюється за заявою нерезидента за процедурою, визначеною пунктами 103.11 - 103.14 ст. 103 Кодексу.
Тож у цьому випадку подання уточнюючого розрахунку із зобов'язаннями нерезидента у додатку ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, визначеними за зниженою ставкою, не здійснюється.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 17.05.2021р. №1882/ІПК/99-00-21-02-02-06
Електронні трудові книжки: рекомендації роботодавцям
З 10 червня 2021 року змінилися правила обліку трудової діяльності працівника. Починаючи з дати набуття чинності Законом при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.
Обов'язок щодо зберігання трудових книжок покладається на працівника. Роботодавець, в свою чергу, повинен забезпечити внесення записів до трудової книжки на вимогу працівника.
Видавати працівникам трудові книжки, які зберігаються у роботодавця, підстав немає. В той же час, відсутні підстави відмовити працівнику у видачі такої трудової книжки на його вимогу. Таку вимогу бажано оформити у вигляді заяви.
Правила щодо дій роботодавця по відношенню до працівника, що звільняється, також змінено. Наразі роботодавець зобов'язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 КЗпП України, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.
Джерело: Роз'яснення Державної служби України з питань праці від 17.06.2021р. "Електронні трудові книжки: рекомендації роботодавцям"