Підприємці за кордоном відтепер не ризикують подвійним оподаткуванням.
1. Підприємці за кордоном відтепер не ризикують подвійним оподаткуванням.
Відтепер отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України можна онлайн.
Під час перебування за кордоном у таких суб’єктів господарювання виникає питання необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.
Для підтвердження резидентства України виникає потреба в отриманні довідки-підтвердження статусу податкового резидента України, але результат адміністративної послуги надається в паперовому вигляді, що ускладнює або взагалі унеможливлює її отримання в умовах воєнного стану для осіб, які виїхали за кордон.
Зазначене могло б призвести до того, що громадяни України, не бажаючи цього, ризикували бути визнаними резидентами інших країн, а отже, сплачувати податки не в бюджет України. Це стосується всіх суб’єктів господарювання, а насамперед галузі IT, яка продемонструвала свою стійкість в умовах воєнного стану. «Сьогодні цей підхід, на виконання доручення Прем’єр-міністра України, змінено», – зазначив очільник Служби.
2. Посвідка на постійне та тимчасове проживання - у Дії.
Тепер іноземці, які проживають в Україні, можуть користуватися революційними послугами в Дії. Для цього достатньо завантажити посвідку на проживання в застосунок – і документ завжди буде під рукою.
Для того, щоб документ відображався в Дії, потрібно мати:
-
Біометричну посвідку на проживання, видану з квітня 2018 року.
-
Ідентифікаційний номер (РНОКПП).
-
Смартфон з NFC-чипом.
-
Банківський рахунок для авторизації через BankID.
Також користувачам Дії доступні такі сервіси:
-
Пенсійне посвідчення.
-
Англомовні версії закордонного паспорта, водійського посвідчення та техпаспорта на авто.
-
Шеринг авто.
-
Сплата штрафів від патрульної поліції.
3. Набрали чинності нові законодавчі зміни у сфері держреєстрації в умовах воєнного стану.
30.08.2022 наказ № 3642/5 опубліковано у офіційному виданні «Офіційний вісник України» № 67, відповідно дата набрання чинності документом: 31 серпня 2022 року (з дня, наступного за днем офіційного опублікування).
Положеннями наказу передбачено, що в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування:
-
державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно, місцезнаходженням якого є АР Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області, місто Севастополь, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна;
-
державна реєстрація юридичної особи та громадського формування, місцезнаходженням яких є АР Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області, місто Севастополь, проводиться незалежно від місцезнаходження такої юридичної особи та громадського формування;
-
державна реєстрація юридичних осіб - релігійних громад, місцезнаходженням яких є місто Київ або Київська область, проводиться уповноваженими суб'єктами державної реєстрації міста Києва та Київської області.
4. "Митний безвіз": опубліковано три закони, що дозволяють розширити систему митних спрощень.
1 вересня, в газеті "Голос України" офіційно опубліковані Закони, що дозволяють розпочати міжнародне застосування NCTS та розширити систему митних спрощень:
-
Закон "Про приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами" (набирає чинності з дня його опублікування);
-
Закон "Про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту" (набирає чинності з дня його опублікування);
-
Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони" (набирає чинності через 30 днів з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих положень).
В Мінфіні зазначили, що з приєднанням України до Конвенції український бізнес отримає нові можливості:
- працювати за принципом «один транспортний засіб - одна декларація - одна гарантія» та прискорити проходження товарів через митний кордон України;
- користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту, які має бізнес у 35 країнах Конвенції та які складають повну картину митних спрощень разом із тими, які були вже надані в межах програми АЕО у 2019 р.;
- ширший допуск до спрощень навіть без статусу АЕО, а також можливість застосовувати знижені ставки мита на сировину для виробництва на внутрішній ринок, ширші можливості попередніх рішень тощо.