Податкова накладна, у якій допущено помилку у коді УКТ ЗЕД
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 23 по 29 липня 2019 року
Податкова накладна, у якій допущено помилку у коді УКТ ЗЕД
ДФС в Індивідуальній податковій консультації від 02.07.2019р. №3042/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію, а отже не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.
Якщо при складанні податкової накладної допущено помилку у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товару розрахунку коригування до такої податкової накладної на дату виявлення помилки та реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.
Сплата земельного податку при набутті права власності на нерухомість
У випадку, коли підприємство є власником об'єкта нерухомості, розташованого на земельних ділянках, що перебували у користуванні на умовах оренди іншого суб'єкта господарювання, то обов'язок зі сплати земельного податку виникає у нового власника нерухомості з моменту переоформлення ним права власності чи користування Ділянок, тобто з моменту державної реєстрації прав на Ділянки.
Про це зазначено в Індивідуальній податковій консультації Головного управління ДФС в Харківській області від 12.04.2019р. №1585/ІПК/20-40-12-03-20.
Зберігання пального в баку автомобіля потребує ліцензії
У розділі 115.05 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ЗІР Державна фіскальна служба України відповіла на запитання "Чи необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального якщо таке пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо, та наявність яких інших ємностей передбачає обов’язковість отримання ліцензії на зберігання пального?". У відповіді зазначено, що згідно з ст. 15 Закону
"Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствами, установами та організаціями системи державною резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Також СГ мають право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Інших виключень щодо отримання СГ ліцензій на право зберігання пального норми Закону не містять.