При відступленні права вимоги відсутні підстави для коригування сум податкових зобов'язань постачальником
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 23 по 29 січня 2018 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
При відступленні права вимоги відсутні підстави для коригування сум податкових зобов'язань постачальником
В індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 15.01.2018р. №149/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначено, що при здійсненні операцій з уступки права вимоги не виникає жодної з обставин, перерахованих у пункті 192 статті 192 ПКУ (зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг), отже, відсутні підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату настання першої події операції.
Перерахування постачальником коштів, отриманих від первинного кредитора в якості авансу, новому кредитору, не є поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг покупцю/отримувачу (первинному кредитору), тому підстави для коригування сум податкових зобов'язань у такого постачальника відсутні.
Чи можливе самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань
Нарахування штрафних санкцій у разі порушення суб'єктом господарювання термінів сплати грошових зобов'язань здійснюється контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених ПКУ.
Водночас самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку термінів сплати грошових зобов'язань платником податків ПКУ не передбачено.
Про це йдеться у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 23.01.2017р., розміщеному в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 138.01).
Виплата працівникові окладу у випадку, коли ним не відпрацьовано місячну норму праці
У лист від 27.12.2017р. №2993/0/101-17 Міністерство соціальної політики України роз’яснило, що у випадку, якщо працівник замість 20 робочих днів відпрацював менше, наприклад, 15, то оплата провадиться виходячи із денного заробітку працівника та кількості відпрацьованих ним робочих днів місяця.
У випадку, коли працівник відсутній на робочому місці упродовж декількох годин (запізнився на роботу на декілька годин тощо) оплата відпрацьованих годин у цей день провадиться виходячи із розрахованого годинного заробітку працівника.