Реінвестиція дивідендів у збільшення статутного капіталу
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня про податки, право та звітність в Україні за період із 17 по 23 листопада 2020 року.
Реінвестиція дивідендів у збільшення статутного капіталу
У разі здійснення реінвестиції дивідендів шляхом їх внесення до статутного капіталу емітент нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток підприємств у порядку, визначеному п. 57.1-1 ст. 57 Податкового кодексу.
Поряд з цим доходи нерезидента - юридичної особи із джерелом їх походження з України у вигляді дивідендів оподатковуються згідно з п. 141.4 ст. 141 ПКУ незалежно від способу використання такого доходу, як реінвестиція.
Якщо платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав не приймав рішення щодо виплати дивідендів власникам таких корпоративних прав, а нерозподілений прибуток був спрямований до 01.01.2021р. на поповнення (збільшення) статутного капіталу, така операція не передбачає виникнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств, в тому числі податку з доходів з джерелом їх походження з України у випадку, якщо одним із учасників - власників корпоративних прав є нерезидент.
Якщо платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав не приймав рішення щодо виплати дивідендів власникам таких корпоративних прав, а нерозподілений прибуток був спрямований після 31.12.2020р. на поповнення (збільшення) статутного капіталу, то у випадку, якщо одним із учасників - власників корпоративних прав є нерезидент, сума на яку збільшується вартість корпоративних прав учасника - нерезидента у зв'язку із таким поповненням (збільшенням) статутного капіталу підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 15 відсотків (якщо інша ставка не встановлена міжнародним договором, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України).
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 22.10.2020р. №4375/ІПК/99-00-05-05-02-06
Транспортний засіб під арештом: що з амортизацією?
Якщо основний засіб (транспортний засіб) призначений для використання у господарській діяльності, але тимчасово не використовується у господарській діяльності платника податку (знаходиться під арештом), а нарахування амортизації у бухгалтерському обліку протягом такого періоду не припиняється, то такий основний засіб буде амортизуватись у податковому обліку.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 26.10.2020р. №4401/ІПК/99-00-05-05-02-06
Порушення граничних термінів реєстрації ПН/РК у період дії карантину: штрафні санкції
Враховуючи вимоги пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, до платників ПДВ не застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 120-1 ПКУ за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, передбаченого статтею 201 Кодексу, які вчинені ними протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Разом із тим, звертаємо увагу на те, що порушення вимог Кодексу щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 02.11.2020р. №4514/ІПК/99-00-04-01-03-06