Розповсюдження реклами: оподаткування нерезидента з 01.01.2022 р.
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 25 по 31 січня 2022 року.
Розповсюдження реклами: оподаткування нерезидента з 01.01.2022 р.
Починаючи з 01 січня 2022 року резиденти, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи виплату доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами з джерелом його походження з України, керуються вимогами пп. 141.4.1 п. ПКУ. Виплати нерезидентам за виробництво реклами можуть підпадати під визначення інших доходів від наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від нерезидента згідно з пп. "к" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ. У такому випадку (якщо виплата згідно з умовами договору не підпадає під визначення інших підпунктів пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) зазначені виплати не є об'єктом для утримання податку на доходи нерезидента.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 21.01.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Податковий кредит виключено при перевірці: включення до складу ПДВ
Платник податку має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, які під час документальної перевірки були виключені зі складу податкового кредиту у зв'язку з несвоєчасною реєстрацією постачальником податкових накладних в ЄРПН, у тому податковому (звітному) періоді, в якому вони зареєстровані в ЄРПН, або у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних. Платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку, має право включити такі суми ПДВ до податкового кредиту у вищезазначених звітних періодах за умови оплати постачальнику вартості товарів/послуг, а якщо така оплата відбулася після закінчення 365 днів з дати складення такої податкової накладної - не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такої оплати.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 26.01.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Приклади схематичного зображення структури власності
Оприлюдненні на сайті зразки складання схематичного зображення структури власності є лише прикладами, які можуть використовуватися юридичними особами для складання ними структури власності, і мають змінюватися юридичною особою в залежності від специфіки утворення, форми власності та підпорядкування, особливостей та обставин володіння власністю даної юридичної особи.
Джерело: лист Мінфіну від 04.01.2022р. №26110-03-5/15 "Щодо зразків складання схематичного зображення структури власності"