Складання розрахунку коригування та включення сум ПДВ до податкового кредиту
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 2 по 8 квітня 2019 року
Складання розрахунку коригування та включення сум ПДВ до податкового кредиту
У Індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 29.03.2019р. №1331/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вказано, що сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, яка була складена з помилкою, зокрема, вказано неправильну кількість товару, в результаті чого обраховано неправильно обсяг постачання та суму ПДВ, не може бути включена до складу податкового кредиту.
Сума ПДВ, зазначена у правильно складеній податковій накладній, включається до складу податкового кредиту протягом 1095 календарних днів з дати її складання за умови своєчасної реєстрації в ЄРПН.
Компенсація працівнику за придбані товари
Якщо придбання товарів (робіт, послуг) на користь роботодавця здійснюється працівником за рахунок власних коштів у зв'язку з виконанням дорученої йому роботи (трудової функції), то дохід у вигляді компенсації за придбані товари (роботи, послуги) не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, за умови підтвердження роботодавцем доцільності та обґрунтованості здійснених таким працівником витрат.
Водночас якщо придбання товарів (робіт, послуг), яке здійснюється працівником на користь роботодавця за рахунок власних коштів, не пов'язано з виконання трудової функції таким працівником, то дохід, виплачений цьому працівнику за реалізовані (продані) товари (роботи, послуги), включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Так зазначено в індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 21.03.2019р. №1143/6/99-99-13-02-03-15/ІПК
Визначення доходу платника єдиного податку третьої групи
У Індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 22.03.2019р. №1170/6/99-99-13-02-03-15/ІПК зазначено, що до складу доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку не включаються кошти, що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.