Списання кредиторської заборгованості: коригування ПДВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 30 березня по 5 квітня 2021 року.
Списання кредиторської заборгованості: коригування ПДВ
Якщо платник податку при придбанні товарів/послуг у постачальника - резидента сформував податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної після 01.07.2015 та зареєстрованої в ЄРПН, але такі товари/послуги не були оплачені постачальнику протягом терміну позовної давності, то у податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платнику податку - покупцю необхідно нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ст. 198 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 01.04.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Списання нематеріального активу: податкові зобов’язання з ПДВ
При здійсненні операцій із списання нематеріальних активів у зв'язку з неможливістю отримання надалі економічних вигод від їх використання (для нематеріальних активів, придбаних до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання суми податку були включені до складу податкового кредиту) платник податку повинен врахувати норми підпункту "г" пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ та не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, нарахувати податкові зобов'язання за основною ставкою виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 розділу V ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну, оскільки такі нематеріальні активи не використовуються у господарській діяльності такого платника податку.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 25.02.2021р. №715/ІПК/99-00-21-03-02-06
Граничні строки подання річної декларації про майновий стан та доходи
Платник податку - фізична особа відповідно до вимог Кодексу має право подати річну податкову декларацію за формою та порядком, що діють на момент її подання (п. 48.1 ст. 48 Кодексу), та самостійно визначити податкові зобов'язання з доходів, отриманих у звітних періодах, починаючи з 01 січня 2011 року, без дотримання строку 1095 днів, у разі якщо така декларація не була подана раніше.
Джерело: Лист Державної податкової служби України від 19.05.2020р. №7547/7/99-00-04-05-02-08
Внесено зміни в Порядок індексації грошових доходів
У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу / кількості календарних днів у місяці, а виплачується пропорційно відпрацьованому/службовому часу.
Якщо підвищення грошового доходу відбулося не з 1 числа місяця, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу / кількості календарних днів у місяці, а виплачується пропорційно відпрацьованому/службовому часу з урахуванням положень цього Порядку.
Джерело: Постанова КМ України від 31.03.2021р. №278 “Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення”