Практика трансфертного ціноутворення
В Україні правила трансфертного ціноутворення були введені в дію з 1 вересня 2013р. З цього часу вони майже щороку зазнають суттєвих змін, які необхідно враховувати при плануванні бізнес-операцій з іноземними контрагентами.
З огляду на високі штрафні санкції за неподання чи невчасне подання Звіту про контрольовані операції, або невключення контрольованої операції до уже поданого Звіту, чи неподання на запит Документації з трансфертного ціноутворення, тощо - ми рекомендуємо нашим клієнтам звертати особливу увагу на виявлення й аналіз контрольованих операцій та їх обов'язкове включення до Звіту про контрольовані операції й належне обґрунтування у Документації з трансфертного ціноутворення.
За 2020 рік платники податку, у яких були контрольовані операції, вперше подавали Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній, ми активно допомагали своїм клієнтам у зборі інформації, необхідної для підготовки Повідомлення та у складанні самого Повідомлення.
Крім того, з 23 травня 2020 року в Україні запроваджено трирівневу Звітність з ТЦУ відповідно до п. 13 Плану BEPS. Це означає, що залежно від критеріїв, передбачених Податковим кодексом України, українським платникам податку необхідно буде готувати крім звичних Звіту про КО та Документації з ТЦУ ще й Глобальну документацію з ТЦУ (Masterfile) та Звіт в розрізі країн (Country-by-country report).
В рамках консультування з питань ТЦУ ми допомагаємо нашим клієнтам правильно вибудовувати політику ТЦУ, ретельно проаналізувати контрольовані операції з метою вибору найдоцільнішого методу ТЦУ та джерела інформації, тестувати контрольовані операції на предмет наявності ділової мети (business purpose). З огляду на ретельний підхід контролюючих органів при проведенні ТЦ перевірок, ми супроводжуємо наших Клієнтів безпосередньо під час таких перевірок та захищаємо їх інтереси в адміністративних та судових спорах з контролюючими органами.
Маючи високий рівень експертизи в питаннях трансфертного ціноутворення й істотні можливості мережі Nexia International, ми пропонуємо нашим Клієнтам кваліфіковану допомогу у плануванні, управлінні, документуванні, оцінці та захисті їхньої політики трансфертного ціноутворення та відповідних бізнес-процесів.
За період із 2013 року наші фахівці з питань ТЦУ успішно надали послуги у сфері трансфертного ціноутворення більш ніж 300-та державним і приватним компаніям, які, зокрема, працюють у сферах: нафтогазовій; електрогенерації та електропостачання; вирощування та реалізації різноманітних сільськогосподарських культур; оборонній; харчовій; будівельній; фармацевтичній; машинобудівній сферах та інші.