Трансфертне ціноутворення: перше застосування Закону N466
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 7 по 13 липня 2020 року.
Трансфертне ціноутворення: перше застосування Закону N466
Законом України N466 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема до пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, яким встановлено, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
За 2020 рік у разі здійснення контрольованих операцій разом із звітом про контрольовані операції повідомлення про участь в міжнародній групі компаній подається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 26.06.2020р. №2569/6/99-00-05-05-02-06/ІПК.
Податківці вилучили ПДВ з податкового кредиту: чи можна його поновити
Платник податку не має можливості поновлення податкового кредиту після отримання від постачальників належно оформлених податкових накладних, якщо під час документальної перевірки суми ПДВ було виключено зі складу податкового кредиту за податковими накладними, оформленими з порушенням встановлених вимог, оскільки переоформлення податкової накладної ПКУ не передбачено.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 08.07.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Списання суми недоїмки, штрафних санкцій та пені нарахованої платникам ЄСВ за Законом № 592
Згідно з внесеними змінами підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом від 08.07.2010р. №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", несплачені станом на дату набрання чинності Закону №592 "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників", суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, а саме фізичним особам - підприємцям на загальній системі оподаткування та особам які провадять незалежну підприємницьку діяльність за період з 01 січня 2017 року до 03.06.2020р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (тобто до 31 серпня 2020р.).
Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.
У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 03.07.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Порядок визначення складу доходів платників єдиного податку
Якщо результатом підприємницької діяльності фізичної особи - платника єдиного податку є винагорода, яка відповідає вимогам частини другої пп. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то така винагорода не є роялті, а є доходом платника єдиного податку.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Головного управління ДПС у м. Києві від 04.02.2020р. №470/ФОП/26-15-33-18-12-ІПК