Тимчасовий простій: що з амортизацією?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 6 по 12 жовтня 2020 року.
Тимчасовий простій: що з амортизацією?
Якщо виробничі необоротні активи призначені для використання у господарській діяльності платника податку і нарахування амортизації таких активів у бухгалтерському обліку протягом періоду тимчасового простою (відсутності господарської діяльності) не припиняється, то такі основні засоби будуть амортизуватись у податковому обліку.
У разі якщо виробничі необоротні активи, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку, виведені з експлуатації у зв'язку з тимчасовим простоєм в поточному місяці та введення їх в експлуатацію відбулося у тому ж місяці, то в податковому обліку і в бухгалтерському обліку не припиняється нарахування амортизації на них за цей період.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 21.09.2020р. №3935/ІПК/99-00-05-05-02-06
Коригування податкової накладної після 1095 днів
Розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН у зв'язку із сплином терміну, встановленого статтями 257 ЦКУ та 102 ПКУ.
Таким чином, у разі, якщо після сплину 1095 календарних днів з дати виникнення податкових зобов'язань та складання податкових накладних при отриманні авансового платежу за товар, який підлягає постачанню, відбувається повернення такого авансового платежу, розрахунок коригування до таких податкових накладних не може бути зареєстрований в ЄРПН, та, відповідно, підстави для зменшення податкових зобов'язань у платника податку - продавця відсутні.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 01.09.2020р. №3664/ІПК/99-00-05-06-02-06
Попередня оплата за старим УКТ ЗЕД, постачання за новим. Чи складати РК до ПН?
У разі якщо на дату відвантаження товару код такого товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2012 року, зазначений у податковій накладній, не відповідає коду товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2017 року, чинному на дату поставки, розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на попередню оплату (аванс), не складається (при відсутності інших підстав для складання розрахунку коригування, визначених п. 192.1 ст. 192 ПКУ).
Про це повідомила Державна податкова служба України від 05.10.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.