Виправлення зареєстрованої ПН, що містить більше двох знаків після коми
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 5 по 11 березня 2019 року
Виправлення зареєстрованої ПН, що містить більше двох знаків після коми
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві в індивідуальній податковій консультації від 19.02.2019р. №614/ІПК/26-15-12-01-18 наголосила, що:
- у разі, якщо обов'язковий реквізит податкової накладної, який стосується повної або скороченої назви продавця/покупця, відповідає назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, або обов'язковий реквізит податкової накладної, який стосується податкового номера продавця/покупця, відповідає номерам, зазначеним в Реєстрі платників податку на додану вартість, з додатковим зазначенням числових номерів філії, то податкова накладна виправленню не підлягає.
- у разі, якщо обов'язковий реквізит, який стосується опису (номенклатури) товарів/послуг, зазначений на іноземній мові по причині неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару та це не заважає ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, то така податкова накладна виправленню не підлягає.
Визнання операцій з імпорту або експорту товарів (сировини) контрольованими операціями
Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 13.02.2019р. №513/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначила наступне.
Нова редакція пп. 39.2.1.5 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ втратила посилання виключно на пов'язану особу - нерезидента, та на даний час відноситься до будь-яких контрольованих операцій, які передбачені пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1. п. 39.2 ст. 39 Податкового Кодексу.
Крім цього, у разі якщо посередником є резидент України, тобто операції між платником податку та посередником не можуть розглядатися як контрольовані операції, то операції з придбання товарів платником - резидентом у нерезидента, у разі якщо право власності на такі товари переходить спочатку до іншого резидента, який не виконує істотних функцій та не використовує істотних активів, вважаються контрольованими між таким платником - резидентом та нерезидентом.
Платник - резидент, у цьому випадку, повинен подавати звіт про контрольовані операції.
Щодо питань, пов'язаних з проведенням зустрічних звірок
Довідка зустрічної звірки контрагента - постачальника може свідчити про наявність саме документального підтвердження господарських відносин з платником податків і зборів, їх виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, за умови, якщо така зустрічна звірка проведена з дотриманням вимог чинного законодавства, а наведена в ній інформація відповідає фактичним обставинам оформлених господарських операцій.
Така довідка є одним з доказів реального здійснення господарських операцій, проте не носить виключний характер, оскільки реальність або відсутність реального здійснення господарської операцій встановлюється контролюючими органами за наслідками комплексного дослідження цього питання з використанням також інших доказів та податкової інформації, отриманих у встановленому законом порядку.
Так зазначено в індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 22.02.2019р. №713/6/99-99-14-03-03-15/ІПК.