Амортизація ОЗ, що тимчасово не використовуються
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 9 по 15 липня 2019 року
Амортизація ОЗ, що тимчасово не використовуються, але не виводяться з експлуатації
На період тимчасового невикористання виробничих основних засобів та відсутності їх експлуатації (корисного використання), амортизація на такі основні засоби не нараховується.
Так зазначено в індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 02.07.2019р. №3031/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
Включення покупцем до податкового кредиту суми ПДВ згідно з податковою накладною
У зверненні йдеться про те, що платником у видатковій накладній зазначено декілька позицій склопакетів з різними розмірами (відповідно до розмірів склопакетів), а їх кількість визначено у штуках. Всі позиції склопакетів незалежно від розмірів мають однакові номенклатуру та ціну за одиницю продукції. У податковій накладній платником вказано одну узагальнюючу позицію, де у графі 6 "кількість (об'єм, обсяг)" зазначено загальну площу всіх склопакетів (з різними розмірами) без вказання їх кількості.
На запитання платника щодо можливості включення до складу податкового кредиту сум, визначених в такій податкові накладній Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 03.07.2019р. №3068/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначила, що враховуючи норми статті 198 та пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ, покупець формує податковий кредит за операцією з придбання товарів/послуг на підставі податкової накладної, складеної за такою операцією, за допомогою якої можливо ідентифікувати здійснену операцію, та не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов'язкових реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 ПКУ, якщо помилки в реквізитах такої накладної заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, навіть за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.
Помилка у транспортному квитку та ПДФО
Підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків суми відшкодованих йому витрат на проїзд є транспортний квиток, який містить усі реквізити, встановлені Порядком N 331 "Про затвердження Порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті", зокрема прізвище та ім'я працівника юридичної особи.
Разом з тим, якщо зазначений транспортний квиток не відповідає вказаним вимогам, зокрема містить помилкову інформацію (помилка у прізвищі працівника), то вартість такого квитка включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.
Так зазначено в індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 27.06.2019р. №2977/5/99-99-13-02-03-16/ІПК.