Анулювання реєстрації платника ПДВ: визначення звичайної ціни
Анулювання реєстрації платника ПДВ: визначення звичайної ціни
Платник податку, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковуються товари/послуги, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту та які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов'язання за цими товарами/послугами, виходячи з їх звичайної ціни.
З метою отримання переліку офіційних джерел, які містять інформацію про ринкові ціни, ДПС пропонує звернутися до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує, зокрема, формування та реалізацію державної цінової політики та формування державної політики з контролю за цінами; державних органів статистики, до яких згідно ст. 11 Закону України від 17 вересня 1992 року N 2614 "Про державну статистику", із змінами і доповненнями, відносяться:
- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики;
- функціональні органи державної статистики - підприємства, установи та організації, які знаходяться у сфері управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 16.01.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Операції з криптовалютою: оподаткування та декларування
За нормативними документами, що діють на сьогодні, відображення в податковій декларації наявності у платника податків криптовалюти в крипто-гаманці чинним законодавством не передбачено. Водночас при отриманні доходів від операцій з криптовалютою фізична особа відображає зазначені доходи у розділі II податкової декларації про майновий стан і доходи.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 30.11.2020р. № 4907/ІПК/99-00-04-04-02-09
Відомості про кінцевого бенефіціарного власника
Оскільки у 2020 році нормативно-правовий акт, яким мали бути затверджені форма та зміст структури власності, прийнятий не був, то подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника вперше відповідно до вказаного закону очікуватиметься у 2021 році після прийняття зазначеного нормативно-правового акта.
Нагадаємо, що пунктом 4 Прикінцевих положень Закону України від 06.12.2019р. №361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" передбачено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
Джерело: лист Мінюсту від 13.01.2021р. №245/8.4.4/32-21 "Щодо щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи"