Документальне підтвердження ліквідації основних засобів для цілей ПДВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 18 по 23 жовтня 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Документальне підтвердження ліквідації основних засобів для цілей ПДВ
Ліквідація основних засобів для цілей оподаткування не розглядається як постачання у разі, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства.
Ліквідація основних засобів не розглядається як постачання також у випадку, коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням. Такі документи подаються до податкової декларації з податку на додану вартість за звітний період, у якому виникають такі обставини і здійснюється ліквідація основних засобів.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації ДФС України від 13.07.2017р. №1179/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та Індивідуальній податковій консультації Офісу великих платників податків ДФС від 11.10.2017р. №2204/ІПК/28-10-01-03-11.
Оподаткування ПДФО суми відшкодування вартості електронних квитків відрядженому працівникові
В Індивідуальній податковій консультації від 09.10.2017р. №2183/6/99-99-14-05-01-15/ІПК ДФС України зазначила, що, оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів авіаційним, автомобільним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатись розрахунковими документами у розумінні Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
А в роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 17.10.2017р., розміщеному у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 103.17), вказано, що у випадку, якщо для відшкодування витрат на придбання електронного авіаквитка за наявності посадкового талона відряджена особа не надає роботодавцю підтвердного документа, що засвідчує вартість таких витрат, сума відшкодування цих витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.
Врахування безповоротної фіндопомоги при визначенні вартісного критерію КО
В Індивідуальній податковій консультації ДФС України від 22.06.2017р. №768/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначено, що сума наданої (отриманої) безповоротної фінансової допомоги враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення та відображається у Звіті про контрольовані операції з кодом найменування операції - 034 додатка 3 до Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016р. №8.