Інформаційний бюлетень за період із 30 червня по 5 липня 2021 року.
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 30 червня по 5 липня 2021 року.
ПДВ на електронні послуги: Закон набрав чинність
Закон України від 03.06.2021р. №1525-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам" визначає особливий порядок оподаткування ПДВ компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України.
Так, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійською мовою.
Зміни щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам, застосовуються до податкових періодів, починаючи з 01.01.2022р.
Законом із ПКУ виключено норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20 відсотків суми таких виплат за власний рахунок.
Джерело: Закон України від 03.06.2021р. №1525-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам"
Отримано бонус від нерезидента: податок на прибуток
Якщо нерезидент зареєстрований у державі (на території), включеній до Переліку №1044, або він має організаційно-правову форму з Переліку №480, то резидент, який надає маркетингові послуги такому нерезиденту, за результатами податкового (звітного) року має збільшити фінансовий результат на суму 30 відсотків вартості таких послуг за умови, що така операція не підпадає під визначення контрольованої.
Враховуючи те, що зміни до п. 140.5 ПКУ набули чинності 23 травня 2020 року, то збільшення фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.5 1 п. 140.5 ст. 140 Кодексу визначається за результатами податкового (звітного) 2020 року щодо операцій, здійснених після 22 травня 2020 року.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 30.11.2020р. №4886/ІПК/99-00-05-05-02-06
Незадекларовані працівники: з 1 липня розпочато перевірку бізнесу
З 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників.
Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік було узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Держпраці та ДПС, щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.
Джерело: Роз'яснення Державної служби України з питань праці від 24.06.2021р. "Щодо інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників"
Систематичне отримання коштів на карту фізособи за товари: обов’язкова реєстрація ФОП
Систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичної особи за товари (послуги) має всі ознаки господарської діяльності, яка підлягає обов'язковій державній реєстрації.
За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачено адміністративну відповідальність - штраф у розмірі до 85 тис. гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення.
Джерело: Роз'яснення Державної податкової служби України від 22.06.2021р. "Систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізособи за товари є ознакою господарської діяльності, яка підлягає реєстрації"
Строки позовної давності під час карантину: списання дебіторської / кредиторської заборгованості
Під час застосування правил позовної давності (ст. 257 ЦКУ) в тому числі з метою визначення безнадійної заборгованості, слід враховувати положення, передбачені п. 12 Розділу "Прикінцеві та перехідні положення" ЦКУ, а саме під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 ЦКУ, продовжуються на строк дії такого карантину.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 07.06.2021р. №2293/ІПК/99-00-21-02-02-06
Продукція придбана за ставкою ПДВ 14% використовується в неоподатковуваних операціях: ставка нараховуватися ПЗ з ПДВ
Нарахування податкових зобов'язань з ПДВ на виконання вимог п. 198.5 ст. 198 та/або п. 199.1 ст. 199 ПКУ у разі якщо придбана з ПДВ за ставкою у розмірі 14 відс. сільськогосподарська продукція призначається для використання або починає використовуватися (у тому числі частково) в неоподатковуваних операціях або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, має здійснюватися виходячи із ставки податку, яка застосовувалася при придбанні таких товарів, тобто за ставкою 14 відсотків.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 18.06.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Дохід ФО від операцій з криптовалютою: ПДФО та військовий збір
Дохід, отриманий фізичною особою від продажу криптовалюти, включається до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід, якщо джерело виплати цього доходу є іноземним, або як інший дохід, якщо виплата доходу здійснюється фізичною особою - резидентом на території України.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 24.06.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Перший період подання Звіту про контрольовані операції здійснені протягом 2020 р.
Звіт про контрольовані операції, здійснені платниками податків протягом 2020 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою та в порядку, затвердженими Наказом N 841 "Про внесення змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції".
Водночас Звіти, подані платниками до набрання чинності Наказом N 841 та запровадження можливостей надання Звіту за оновленою формою, вважаються дійсними.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 24.06.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.