Іпотечний кредит у валюті: безнадійна заборгованість та включення до доходу
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 20 по 26 квітня 2021 року.
Іпотечний кредит у валюті: безнадійна заборгованість та включення до доходу
23 квітня 2021 року набрав чинності Закон України від 13.04.2021р. №1383-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб".
Законом №1383-IX, зокрема, передбачено розширення переліку ознак безнадійної заборгованості. Згідно зі змінами безнадійною є також заборгованість фізичної особи, яка залишилася непогашеною перед іпотекодержателем після здійснення згідно із ст. 36 Закону "Про іпотеку" звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання на підставі договору, якщо законом або договором передбачено, що після завершення такого позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником - фізичною особою основного зобов'язання є недійсними.
Також визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як основна сума боргу (кредиту) платника податку за іпотечним кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою житлової нерухомості, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності.
Закон набрав чинності 23 квітня 2021 року.
Джерело: Закон України від 13.04.2021р. №1383-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб"
Cкладання ПН/РК за ставкою 14%
Якщо до 01.03.2021 платником було отримано попередню оплату за частину окремих сільськогосподарських товарів, що підлягають поставці, і складено відповідну податкову накладну за ставкою 20 %, а поставка всього обсягу товару відбувається після 01.03.2021, то на дату поставки повної партії товару платник податку повинен скласти другу податкову накладну з огляду на різницю між повною вартістю поставленого товару та сумою попередньої оплати, що була сплачена за його частину (оскільки це є першою подією за операцією з постачання товару, який не був оплачений авансом). Така податкова накладна складається із застосуванням ставки податку 14 %.
Джерело: Роз'яснення ДПС України від 01.04.2021р. "ПДВ: особливості складання ПН/РК за ставкою 14 %".
Відокремлений підрозділ: подання Розрахунку та додатку 4ДФ
Юридична особа подає окремий Розрахунок з додатком 4ДФ по кожному з відокремлених підрозділів юридичної особи, не уповноважених нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб до бюджету.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 21.04.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Виправлення реквізитів у звіті з ЄСВ
Якщо в таблиці 5 "Відомості про трудові відносини осіб" додатка 4 до Порядку №435 "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п. 8 розд. IV Порядку №435 (укладення або розірвання трудового договору із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце; надання особі відпустки по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку тощо), він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) із зазначенням типу форми "додаткова" та таблицю 5 з зазначенням типу форми "додаткова", яка містить дані на цю застраховану особу. Звіт з позначкою "додаткова" не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до цього Порядку.
Джерело: Роз'яснення Державної податкової служби України від 01.04.2021р.