Класифікація послуг для цілей ПДВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 1 по 6 липня 2020 року.
Класифікація послуг для цілей ПДВ
Класифікація видів господарської діяльності платника податку не відноситься до компетенції органів ДПС, а тому з питання чи підпадають послуги, надані товариством нерезиденту, під послуги, визначені пунктом 186.3 статті 186 Кодексу, рекомендуємо звернутись до державного підприємства "Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем" (ДП "НДІ "Система") (адреса: вул. Кривоноса, 6, м. Львів, 79008), яке є розробником національного класифікатора ДК 016:2010 "Державний класифікатор продукції та послуг".
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Головного управління ДПС у м. Києві від 08.05.2020р. №1904/ІПК/26-15-04-01-18.
Із цієї ІПН випливає, що у разі, якщо платник матиме сумніви стосовно визначення місця постачання послуг з метою оподаткування ПДВ, йому слід звернутись за роз'ясненням не до ДФС, а до ДП "НДІ "Система".
Чи є об’єктом оподаткування будівля промисловості, частка якої здається в оренду?
Починаючи з 23.05.2020 (з дати набрання чинності змінами, внесеними до ПКУ Законом №466) суб'єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, при здійсненні ним операцій з надання в оренду частини будівлі промисловості, яка перебуває у його у власності та належить до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, визначає податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині будівель промисловості, наданих в оренду.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 02.07.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
З 01 липня здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального та спирту
Відповідно до ст. 233 Податкового кодексу України для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового.
При зіставленні допускаються розбіжності не більше ніж на 5 відс. обсягу обігу або залишків пального (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, - не більше ніж на 15 відс.) чи не більше ніж на 2 відс. об'єму відповідного резервуара.
При зіставленні здійснюється порівняння показників із СЕАРП та СЕ та показників Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
У період з 1 липня 2020 року по 1 жовтня 2020 року зіставлення здійснюється у тестовому режимі.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 01.07.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.