Коригування фінрезультату при прощенні поворотної фінансової допомоги
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 27 вересня по 3 жовтня 2022 року.
Коригування фінрезультату при прощенні поворотної фінансової допомоги
При списанні дебіторської заборгованості згідно з вимогами пп. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується:
- на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів або резерв очікуваних кредитних збитків (зменшення корисності активів) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
- на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів або понад резерв очікуваних кредитних збитків (зменшення корисності активів).
Відповідно до пп. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується:
- на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів або резерв очікуваних кредитних збитків (зменшення корисності активів), на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
- на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів або резерв очікуваних кредитних збитків (зменшення корисності активів), що відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 23.09.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Уточнення звітності з ПДВ за довоєнні періоди
Платники податку не мають права на подання уточнюючих розрахунків за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року із зменшенням показника рядка 18 податкової декларації з ПДВ.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 27.09.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Обов’язкова реєстрація платником ПДВ: включення до доходу обсягу безоплатної передачі товарів/послуг
Обсяги операцій з безоплатної передачі/надання товарів/послуг та обсяги операцій з ліквідації за власним бажанням необоротних активів враховуються при розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, для визначення необхідності обов'язкової реєстрації платником ПДВ.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 27.09.2022р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.