Мінфін роз'яснив деякі правил трансфертного ціноутворення
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 25 по 31 травня 2021 року.
Мінфін роз'яснив деякі правил трансфертного ціноутворення
Міністерство фінансів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію, що стосується наступних питань:
– сировинних товарів та товарів, що мають біржове котирування;
– критеріїв визнання операцій реструктуризації бізнесу контрольованими;
– специфіки подання Повідомлення про укладання контракту на здійснення операцій з сировинними товарами;
– застосування 30% коригувань фінансового результату у випадках:
– надання документів, що підтверджують сплату нерезидентом податку на прибуток;
– здійснення операцій через комісіонера – резидента;
– підтвердження платником податку відповідності цін принципу "витягнутої руки" згідно з процедурою, встановленою статтею 39 Кодексу;
– встановлення невідповідності цін принципу "витягнутої руки".
Джерело: наказ Мінфіну від 14.05.2021р. №266 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування окремих положень статті 39 Податкового кодексу України, у тому числі під час коригування фінансового результату до оподаткування на підставі підпунктів 140.5.4, 140.5.51 та 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу"
Відшкодування збитків та ліквідація ОЗ: що з ПДВ?
Якщо кошти, що надходять платнику податку як відшкодування збитків за пошкоджене майно, є відшкодуванням шкоди, завданої такому платнику, то такі кошти відповідно до пункту 188.1 ПКУ не включаються до бази оподаткування ПДВ.
Разом з тим, якщо під час придбання або виготовлення майна платник податку сформував податковий кредит, а в подальшому таке майно було знищене, втрачене або внаслідок пошкодження його якість змінилася настільки, що воно не може бути використане в господарській діяльності, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання відповідно до пункту 198.5 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 19.04.2021р. №1603/ІПК/99-00-21-03-02-06
Довідку про встановлення інвалідності надано не з першого робочого дня місяця: ЄСВ
У разі, якщо довідку про встановлення інвалідності надано не з першого робочого дня місяця, то роботодавець нараховує ЄВ на фактично нарахований дохід:
• до дати одержання копії довідки МСЕК - у розмірі 22 відсотка;
• з дати одержання копії довідки МСЕК - у розмірі 8,41 відсотка.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 25.05.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Відповідальність нерезидентів у разі порушення вимог реєстрації представництва
За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення, визначені п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ, до яких не належать штрафні санкції, передбачені п. 117.4 ст. 117 ПКУ.
Отже, із роз'яснення можна зробити висновок, що у періоді дії карантину, за ведення нерезидентом діяльності через відокремлений підрозділ, у тому числі постійне представництво, без взяття на податковий облік, штрафна санкція не застосовується.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 25.05.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.