Можливість поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ іншою особою
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 17 по 23 квітня 2018 року
Можливість поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ іншою особою
ДФС в індивідуальній податковій консультації від 05.04.2018р. №1452/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначила, що у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка. Поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад з поточних рахунків інших осіб, незалежно від наявності чи відсутності договору доручення, не передбачено.
Коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованої амортизації
ДФС у роз'ясненні, розміщеному у розділі 102.05 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ЗІР відповіла на запитання чи здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування на суму нарахованої амортизації основних засобів (нематеріальних активів), яка капіталізується та формує вартість об'єкта незавершеного будівництва, та вказала, що фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої в бухгалтерському обліку амортизації основних засобів (нематеріальних активів) і зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів (нематеріальних активів) відповідно до п. 138.3 ПКУ незалежно від того, чи включена така амортизація до складу витрат за правилами бухгалтерського обліку, чи її включено до вартості об'єкта незавершеного будівництва. При визначенні різниць згідно з пп. 138.1 та 138.2 ПКУ враховується вся сума нарахованої в звітному періоді амортизації основних засобів (нематеріальних активів) без її розподілу на частину амортизації, що брала участь у визначенні фінансового результату до оподаткування в складі витрат.
Податковий кредит по податковій накладній, у обов'язкових реквізитах якої допущено помилки
У податковій декларації з ПДВ (у тому числі у складі податкового кредиту) платником податку відображаються дані, зазначені в податкових накладних, які складені на підставі первинних (бухгалтерських) документів та відповідають їм. Платник податку не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, у якій допущено помилки в обов'язкових реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ, якщо такі помилки заважають ідентифікувати здійснену операцію та її зміст (у тому числі якщо така податкова накладна зареєстрована в ЄРПН).
У покупця право на податковий кредит за операцією з постачання товарів/послуг у разі, якщо податкова накладна за такою операцією була складена з порушенням норм ПКУ, виникає лише після виправлення помилок шляхом складання до такої податкової накладної розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРПН.
Про це ДФС зазначила у роз'ясненні від 17.04.2018р, розміщеному у розділі 101.13 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ЗІР.