Набув чинності закон про зміни у податковому законодавстві
Набув чинності закон про зміни у податковому законодавстві
Законом України від 16.01.2020р. №465-IX передбачено уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ та механізму оскарження рішень по донарахуванню з ЄСВ; уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації; встановлення максимальної величини ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду, а також встановлення ставки ввізного мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням.
Крім цього, доповнено розділ V "Прикінцеві положення" Закону про бухоблік новим пунктом: "1-1. Першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов'язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік"
Договір медичного страхування і податок на прибуток
Наявність у договорі добровільного медичного страхування умови, яка передбачає страхову виплату безпосередньо страхувальнику або його довіреній особі, призводить до порушення вимог, встановлених Податковим кодексом до договорів добровільного медичного страхування.
Таким чином, якщо платник податку на прибуток - страхувальник визнав у бухгалтерському обліку витрати по договору, який не відповідає вимогам пп. 14.1.52 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, то такий платник податку повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму попередньо сплачених за застраховану особу платежів із нарахуванням пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на кінець звітного періоду згідно з вимогами ст. 123 1 Податкового кодексу.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 11.02.2020р. №535/6/99-00-07-02-02-06/ІПК.
Чи завіряти печаткою банку сплату через банківський сервіс "Інтернет-банкінг"?
Якщо сплату здійснено через банківський сервіс "Інтернет-банкінг" (Приват 24, Ощад 24, інші), то роздрукована електронна квитанція, яка містить обов'язкові реквізити електронного розрахункового документа, визначені п. 10.5 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, - є підтвердним документом понесених платником податку витрат при реалізації ним права на податкову знижку, то печаткою банку вона не завіряється.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 24.02.2020р. в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.