Нарахування зобов'язань з ПДВ за пунктом 198.5 ПКУ, якщо податковий кредит не відображався
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 30 січня по 05 лютого 2018 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Нарахування зобов'язань з ПДВ за пунктом 198.5 ПКУ, якщо податковий кредит не відображався
У роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 01.02.2018р., розміщеному в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 101.06), вказано, що ПКУ не встановлено залежність нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ у разі використання придбаних товарів/послуг у операціях, передбачених цим пунктом, від факту формування податкового кредиту за операціями з придбання таких товарів/послуг на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних (крім товарів/послуг, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року).
Отже, податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ по товарам/послугам, які були придбані/виготовлені після 01 липня 2015 року з ПДВ, нараховуються платником податку в звітному (податковому) періоді, в якому постачальником таких товарів/послуг, необоротних активів зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, тобто у тому звітному періоді, в якому у покупця таких товарів/послуг виникли підстави для включення сум ПДВ, сплачених (нарахованих) при їх придбанні, до складу податкового кредиту.
Подання декларації з податку на прибуток платниками, що використовують базовий звітний період квартал
Платники податку на прибуток, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік (у тому числі за 2017 рік) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України), зокрема в електронному вигляді з ідентифікатором форми J0100116 згідно з Реєстром форм електронних документів (де 16 - номер версії документа, яка є чинною станом на 01.01.2018).
Про це йдеться у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 31.01.2018р., розміщеному в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 102.23.02).
Чи може бути головний бухгалтер без бухгалтерської служби?
Якщо в установі не створюється структурний підрозділ бухгалтерської служби, до штатного розпису цієї установи вводиться посада бухгалтера певної категорії, на якого покладається виконання завдань та функціональних обов'язків бухгалтерської служби. Кваліфікаційні вимоги до цього бухгалтера визначаються відповідно до кваліфікаційних вимог відповідної кваліфікаційної категорії, визначених кваліфікаційною характеристикою "Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)".
Вищенаведене зазначено у листі Міністерства соціальної політики України від 17.01.2018р. №28/0/22-18.