ПДВ при безоплатному експорті товарів
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 16 по 22 червня 2020 року.
ПДВ при безоплатному експорті товарів
Операції з постачання товарів (у тому числі безоплатного постачання) за межі митної території України у митному режимі експорту, за якими ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість), оподатковуються за нульовою ставкою.
Оскільки операції з постачання товарів (у тому числі безоплатного постачання), за якими ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість), оподатковується за нульовою ставкою ПДВ, то необхідність складання другої податкової накладної відповідно до пункту 15 Порядку заповнення податкової накладної відсутня.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 06.03.2020р. №971/6/99-00-07-03-02-06/ІПК.
Порядок оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України товарів за договором комісії
Якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбаває товари у нерезидента та при їх розмитненні здійснює оплату ПДВ до бюджету, то право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту виникає лише у комітента - власника таких товарів на підставі митної декларації (тимчасової, додаткової та іншого виду митної декларації, за якою сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), оформленої відповідно до вимог законодавства, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.
При цьому комісіонер визначає податкові зобов'язання за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату, виходячи з суми комісійної винагороди, за правилом першої події: або за датою отримання винагороди від комітента на поточний рахунок, або за датою підписання акта наданих послуг.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 17.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
ПДВ у випадку часткового використання товарів в оподатковуваних операціях
Державна податкова служба України від 18.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР надала відповідь, що ПКУ не встановлено залежність нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ у разі використання придбаних товарів/послуг у операціях, передбачених цим пунктом, від факту формування податкового кредиту за операціями з придбання таких товарів/послуг на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних.
Отже, податкові зобов'язання відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ по придбаних товарах/послугах, необоротних активах, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, нараховуються платником податку в звітному (податковому) періоді, в якому постачальником таких товарів/послуг, необоротних активів зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, тобто у тому звітному періоді, в якому у покупця таких товарів/послуг виникли підстави для включення сум ПДВ, сплачених (нарахованих) при їх придбанні, до складу податкового кредиту (незалежно від того, були фактично включені такі суми ПДВ до податкового кредиту чи ні).
Ознака доходу у формі 1ДФ при виплаті допомоги по частковому безробіттю
Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка перерахована Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається в Податковому розрахунку за ф. N 1ДФ під ознакою доходу "128" як соціальна виплата з відповідного бюджету.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 09.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Уточнюючу звітність подано у період карантину. Чи буде штраф?
У разі самостійного виправлення помилок, виявлених у податкових деклараціях за звітні (податкові) періоди минулих років (у т. ч. за 2019 рік) та січень 2020 року, протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину) платник податку на суму заниженого податкового зобов'язання повинен нарахувати штрафні санкції, передбачені п. 50.1 ст. 50 ПКУ, та пеню відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ за період після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання по податковим деклараціям за звітні (податкові) періоди минулих років, у яких самостійно виявлені помилки, до 01 березня 2020 року.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 16.06.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.