Переказ за кордон коштів за зовнішніми кредитами та позиками
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 13 по 19 червня 2023 року.
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Установлено в Україні День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років, який відзначатиметься щорічно 8 травня.
Джерело: Закон України від 29.05.2023 № 3107-IX «Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років»
Переказ за кордон коштів за зовнішніми кредитами та позиками
НБУ дозволив резидентам-позичальникам переказувати за кордон кошти для виконання зобов'язань за зовнішніми кредитами та позиками, які:
- забезпечені гарантією чи порукою міжнародної фінансової організації;
- надані за участю іноземного експортно-кредитного агентства чи іноземної держави через уповноважену нею установу або через іноземну юридичну особу, серед акціонерів яких є іноземна держава чи іноземний державний банк.
Банку забороняється вносити до АІС "Кредитні договори з нерезидентами" зміни до облікового запису, який відповідає кредитному договору / договору позики, стосовно документів про скорочення строків виконання резидентом-позичальником боргових зобов'язань перед нерезидентом за таким договором.
Джерело: Постанова НБУ від 15.06.2023 № 73 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року N 18»
Операції з експорту товарів у межах договорів комісії: ПДВ
За операцією з експорту (вивезення) товарів за межі митної території України податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації митним органом.
Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення податкових зобов’язань з ПДВ.
Джерело: Роз'яснення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 07.06.2023 «Як оподатковуються ПДВ операції з експорту товарів у межах договорів комісії?»
Виплата відпускних
Заробітна плата за весь час відпустки у загальному випадку повинна бути виплачена не пізніше моменту початку відпустки. Моментом початку відпустки доцільно вважати нуль годин нуль хвилин першого календарного дня відпустки, зазначеного у рішенні про її надання.
При цьому, трудовим або колективним договором можуть бути встановлені інші умови здійснення такої виплати. Закон прямо не визначає заборони можливості визначення у колективних чи трудових договорах термінів виплати, що припадають на період після початку відпустки.
Джерело: Роз'яснення Північно-східного управління державної служби з питань праці від 08.06.2023 «Працівник йде у відпустку за графіком, чи можна виплатити «відпускні» після виходу з відпустки?»