Порушення граничних строків реєстрації ПН/РК
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 7 по 13 березня 2023 року.
Порушення граничних строків реєстрації ПН/РК
Штрафи у розмірах, встановлених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, застосовуються у разі порушення платником податку передбачених пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX ПКУ граничних строків реєстрації ПН/РК у ЄРПН із датою складання, починаючи з 16 січня 2023 року.
При цьому порушення платником податку граничних строків реєстрації ПН/РК у ЄРПН, які припадають на період до дати набрання чинності Законом N 2876-IX "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування" (тобто застосовується до ПН/РК з датою складання не пізніше 15 січня 2023 року включно), тягне за собою накладання на такого платника податку штрафу у розмірах, встановлених пунктом 120-1.1 статті 1201 ПКУ.
Джерело: Роз'яснення ДПС від 03.03.2023р. "До уваги платників податку на додану вартість! Щодо застосування знижених розмірів штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН"
Застосування критерію 240 тис. євро для гіг-спеціалістів
Розмір 240 тисяч євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим Національним банком України станом на 1 січня звітного податкового року, для цілей застосування ставки ПДФО 5% застосовується до сукупного доходу по усім гіг-контрактам, тобто до загального річного оподатковуваного доходу.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 09.03.2023р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Тимчасова втрата працездатності під час простою: страхування
Страхувальник (уповноважені ним особи), керуючись частиною третьою статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", здійснює розгляд підстав для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до наявних у страхувальника листків непрацездатності і приймає рішення щодо призначення або відмову у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Так, у випадку, коли дні хвороби або травми, перебіг яких співпадає з часом перебування працівника в простої, за які працівнику роботодавець повинен нарахувати та виплатити компенсаційну виплату за невідпрацьований час у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, у страхувальника або уповноважених ним осіб відсутні підстави для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності за зазначений період як компенсації втраченого заробітку, приймається рішення про відмову у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику на підставі частини першої статті 15 Закону, у зв'язку із відсутністю втрати заробітної плати в зазначеному періоді.
Страхувальник на підставі виданого листка непрацездатності з причиною непрацездатності "Вагітність та пологи" зобов'язаний надати працівниці відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та особисто або через уповноважених ним осіб призначити допомогу по вагітності та пологах за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати на загальних підставах.
Джерело: Лист Пенсійного фонду України від 22.02.2023 № 2800-030401-8/9101 "Щодо надання страхових виплат за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності під час простою"