Повернення товару в контрольованих операціях
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 18 по 26 грудня 2018 року
Повернення товару в контрольованих операціях
Якщо придбання та часткове повернення цього ж товару здійснено протягом одного звітного календарного року, то при визначенні вартісного критерію контрольованої операції в цьому звітному році враховується вартість поставки, зменшена на вартість поверненого товару.
У разі якщо придбання відбулось в одному звітному календарному році, а часткове повернення відбулось у наступному році, то при визначенні вартісного критерію контрольованої операції у календарному році, в якому здійснена поставка, враховується вся вартість придбаного товару. При цьому в наступному році вартість частково поверненого товару не враховується при визначенні вартісного критерію контрольованої операції та не зменшує вартість інших операцій при визначенні такого критерію.
Таке роз’яснення надала ДФС 14.12.2018р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Помилка у коді товару в податковій накладній
В Індивідуальній податковій консультації від 06.12.2018р. №5130/6/99-99-15-03-02-15/ІПК Державна фіскальна служба України вказала, що податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію, а тому не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.
Відповідальність за непроведення атестації робочих місць
Державна служба України з питань праці у листі від 28.09.2018р. №7654/4/4.5-ДП-18 нагадала, що законодавством України встановлено адміністративну відповідальність за порушення терміну проведення атестації праці відповідно до підпункту 3 пункту 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 265 КЗпП, та, у разі заподіяння шкоди здоров'ю працівника, кримінальної відповідальності за статтею 271 Кримінального кодексу України.
Також це дає право працівнику розривати трудовий договір за власним бажанням без відпрацювання двотижневого строку відповідно частини третьої статті 38 КЗпП, а також звернутися до суду згідно зі статтею 221 КЗпП України.