Прийнято Закон про застосування англійської мови в Україні
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 25 червня по 1 липня 2024 року.
Прийнято Закон про застосування англійської мови в Україні
Метою Закону України від 04.06.2024 № 3760-IX «Про застосування англійської мови в Україні» є сприяння забезпеченню застосування англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування на всій території України у публічних сферах суспільного життя, визначених цим Законом.
Дія цього Закону не поширюється на правовідносини у сфері судочинства, кримінального провадження, у справах про адміністративні правопорушення, а також на відносини щодо розгляду і вирішення адміністративних справ, крім визначених законом випадків.
Законом № 3760-IX від 04.06.2024р., серед іншого, встановлено вимогу до осіб, які претендують на зайняття окремих посад, щодо обов'язковості володіння англійською мовою.
Крім цього, визначено, що в аеропортах, морських та річкових портах, у транспортних засобах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, а також у транспортних засобах, що здійснюють внутрішні перевезення пасажирів (крім внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення), на залізничних вокзалах, автовокзалах, якими користується значна кількість іноземних громадян, оголошення, повідомлення, написи щодо транспортного обслуговування поряд з державною мовою подаються також англійською мовою.
Джерело: Закон України від 04.06.2024 № 3760-IX «Про застосування англійської мови в Україні»
ДПС отримає доступ до банківських рахунків українців за кордоном
Державна податкова служба як компетентний орган України 26 червня 2024 року отримала схвалений Глобальним Форумом ОЕСР Звіт щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою в Україні за результатами проходження оцінювання щодо дотримання конфіденційності та захисту інформації для цілей автоматичного обміну інформацією.
Станом на червень 2024 року понад 115 юрисдикцій є учасниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією. Україна зобов'язалася розпочати автоматичний обмін вже у вересні 2024 року.
Джерело: Повідомлення ДПС від 26.06.2024р. «ДПС отримала позитивну оцінку Глобального форуму ОЕСР щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою»
Оподаткування ПДФО страхових виплат
Пільга з податку на доходи фізичних осіб, що передбачена пп. "в" пп. 164.2.16 ПКУ, застосовуються до страхових внесків, сплачених роботодавцем - резидентом за свій рахунок за договором добровільного медичного страхування працівників. Тобто зазначена пільга не застосовується до страхових внесків (платежів), сплачених юридичною особою за членів сім'ї першого ступеня споріднення.
Також слід зазначити, що для застосування пп. "в" пп. 164.2.16 ПКУ договір добровільного медичного страхування повинен відповідати вимогам, передбаченим пп. 14.1.521 ПКУ. Тобто, якщо договір добровільного медичного страхування не відповідає вимогам, зазначеним у пп. 14.1.521 ПКУ, зокрема, договір містить умову, якою передбачено, що виплата страхової суми у разі настання страхового випадку здійснюється не тільки закладам охорони здоров'я, а і фізичній особі (відшкодування витрат), то уся сума страхових внесків, яка сплачуються юридичною особою (роботодавцем) на користь своїх працівників включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких працівників та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС від 10.05.2024 № 2667/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК «Щодо договору добровільного медичного страхування»